Elke Mööbli blogi

12 šikki baaripukki moodsasse linnakodusse

Baaripukid koju on suurepäraseks lahenduseks juhul kui köögis napib söögilaua jaoks ruumi või kui pole otsest vajadust suure söögilaua järele. Sellisel juhul tasub köögi töötasapinnale ka laua funktsioon anda. Samuti võiks mõelda baaripukkide soetamise peale, kui kööki ehib söögilauast kõrgem saar, mida saab võtta vajadusel ka lauana kasutusse.

Pukkide valik on väga kirju. Suure valiku erinevaid pukktoole nimekatelt Taani ja Hispaania tootjatelt nagu Muuto, HAY, Sancal jpt leiab ELKE Mööblist.

HAY About A Stool AAS 32 ja AAS 33 pukid sobivad neile, kes soovivad, et toolil oleksid puidust jalad ja väike seljatugi. Istmeosa saab valida kas polsterdatuna või plastikust.

 

HAY About A Stool AAS 32 pukid Bigbanki kontoris. Sisearhitektuur: Pink (Foto: Andres Treial).

Metalljalgadega ja väikse seljatoega pukkide eelistajatele on heaks valikuks HAY About A Stool AAS 38  ja AAS 39 toolid.

HAY About A Stool AAS 39 pukid Telia uue maja kohvikus. Sisearhitektuur: Form (foto: Andres Treial).

Eristuvama disainiga pukktoolide seast leiab Don pukid Ondarretalt ja Hee pukid HAYlt. Hee sobib tänu oma materjalile ühtmoodi hästi tuppa ja õue.

Ondarreta Don pukktoolid Restoranis Juur. Sisearhitektuur: Tõnis Kalve ja Ahti Grünberg (foto: Andres Treial).

HAY Hee pukktoolid Toggl Tallinna kontoris. Sisearhitektuur: Tiiu Truus (foto: Andres Treial).

Üleni puidust ja seljatoega pukke on pakub näiteks Muuto. Visu ja Nerd pukktoolid on saadaval väga paljudes värvitoonides.

Foto: Muuto Nerd pukktoolid Vigri kohvikus. Sisearhitektuur: Age Lenk ja Janneli Kurvits (foto: Andres Treial).

Kauni siluetiga Visu pukktoolid, Push presskann ja Corky klaasid Muutolt.

Seljatoeta pukkide valikust saab esile tuua Soft Edge ja Revolver HAYlt. Puidust istmega Soft Edge’i sarja kuuluvad nii metallist kui ka puidust jalgadel pukid. Üleni metallist Revolveri eeliseks on 360 kraadi ulatuses pöörlev istmeosa.

Soft Edge pukktoolid on HAYle disaininud Boris Berlin.

Revolver pukid HAYlt.

Ajatuma joone austajatele on sobivateks valikuteks Tea pukktoolid Sancalilt ja Beetle pukktoolid Gubilt. Tepitud polsterdusega puidust jalgadel Tea sobib oma vormilt nii ümara kui kandilise lauaga. Beetle on saadaval lisaks polsterdatud istmeosaga ka plastikistmega.

Tea pukktoolid Sancalilt.

Gubi Beetle baaripukid.

Minimalistlikuma joone eelistajatele on sobivaks valikuks väga mugavad Afteroom pukktoolid Menult, mis on uudisena saadaval ka polsterdatud istmeosaga.

Afteroom pukktool Menult.

Väga palju valikuvõimalusi pakub Muuto Fiber pukktoolide sari – saadaval on puidust ja metallist jalad, pukid seljatoega ja ilma, polsterdatud ja plastikust istmed.

Muuto Fiber pukktoolid, Ambit rippvalgustid, Corky karahvin ja klaasid.