Uudis

Alexanderlingi värske kollektsioon viib mõtteis Indiasse

Alexanderlingi värske kollektsioon "India Within".Fotod: tootja

Alexanderlingi disainer Anu Ling käis uueks kollektsiooniks “India Within” inspiratsiooni ammutamas Indias.

Anu, kui pikalt valmistusid uueks kollektsiooniks “India Within”?
Alexanderlingi uue kevadsügise kollektsiooni inspiratsiooniks õnnetus mul külastada eelmise aasta sügisel Põhja-Indias asuvate mäestike jalamit, kus jälgisin tänapäeva naisi nende igapäevastes toimingutes ja erinevates olukordades. Nii algas selle kollektsiooni loomeprotsess pea kuus kuud tagasi.

Alexanderlingi värske kollektsioon “India Within”.

Mida võib sellest leida?
Meie naine räägib iga kollektsioonis esitletud välimuse kaudu. See on naine, kes süleleb meie signatuursiluettides, mis on mõnel puhul taljesse töödeldud, teinekord aga vabama joonega. Rõivad on tõepoolest iga päev kantavad, ent ei kaota endas võimalust unistusse kadumist. Selles kollektsioonis on peaaegu filmilik meeleolu, liialdamine, karakter, mis on narratiivi sängitatud. Meie naine on tõeline, kuid kindlasti ei ole ta peps. Kollektsioonis on võimalus tunda tema elutunnetust: nende rõivaste kaudu, mida ta kannab.

Alexanderlingi värske kollektsioon “India Within”.

Milliseid materjale on kasutatud?
Valdava osa kangaid olen ükshaaval välja valinud. Suveks on tekstuur küllastatud erineva siidiga – sobitatud ja sobimatu üheskoos – nendeks on šifoon, satiin, organza, aga ka siidjersey. Igapäevasemaks käsitluseks olen sekka pildunud ka puuvillabroderiid ja kergesti hooldatavat viskoosjersey‘t.

Alexanderlingi värske kollektsioon “India Within”.

Kellele on “India Within” suunatud?
Ma tähistan kollektsioone luues loomulikku naiselikkust – ideid naise minevikust, aga ka tulevikumõtteid. See kollektsioon on sensuaalse puudutusega naisele, aga ka neile, kellele meeldiks näputäis 1970ndaid. Põhirõhk on aga keha järgival, aga samas vabadust andval siluetil, mida loon igal võimalikul moel mugavamaks. Ülakehale liikuvust andvad lõiked on taljesse töödeldud ja rikastatud pea alati taskutega. See ongi Alexanderlingi käekiri.

Alexanderlingi värske kollektsioon “India Within”.

Milline on värvigamma?
Kevadsuvi tuleb kirgaste värvidega, mida rahustavad maha mägised, kohati porised loodustoonid. Palett on tugev: oranž ja fuksia koos vahajate värvitoonide, näiteks pruuni, tolmuse halli ning kahvatu beežiga.

Milliseid suuruseid on võimalik poest leida?
Alexanderlingi eripära on see, et iga toode laval on ainueksemplar. Nii leidub kehasse töödeldud kleite väiksematele suurustele, jersey ja tugevamad kangad aga sobituvad kuni suuruseni 40.

Alexanderlingi värske kollektsioon “India Within”.

Hinnavahemik.
Rõivaste hinnad algavad 200 eurost. Juurde pakume satiinsiidist mokassiine, kullasäraseid kõrvarõngaid ja sellesuvist hitti – hõlpsasti seotatavaid turbaneid. Aksessuaaride hinnaklass jääb vahemikku 30-60 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.