Uudis

Eesti meistrivõistlustel kulturismis ja fitnessis osalev Marlee: “Teised sõid restoranis hamburgereid ja mina kaasa võetud kana”

Foto:Tõnu Kruusimäe

Poolik banaan

Kuigi fitnessi vastu tunneb huvi aina rohkem inimesi, tundub kõrvalvaatajatele, et tegemist on paraja enesepiinamisega. Riigiametnikuna töötava Marlee sõnul vajab see tõesti rohkelt enesedistsipliini ja pidevat kontrolli, mida ja kui palju suhu pistad. Ja kõlagu see nii tüütult kui tahes, kuid hea vormi hoidmiseks on toitumise jälgimine ääretult oluline.

“Kui päevane süsivesikute norm hakkab täis saama, siis jääb näiteks teine pool banaanist tõesti söömata. Kõigega aga harjub ja lõpuks muutub see elustiiliks,“ annab Marlee mõista.

Lisaks oletatakse ekslikult, et võistlusperioodiks ette valmistades ei ole võimalik restorani sööma minna, kuid Marlee kinnitab, et on küll. “Käisin sõpradega väljas ja võtsin enda tehtud söögi kaasa. Teised  sõid hamburgereid ja mina kaasa võetud kana. Panin restoranis taldriku peale ja kellelgil ei olnud sellega mingit probleemi,” kinnitab ta.

Hommikupuder vee ja munavalgega

Sellel laupäeval toimuvad Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis, mille jaoks hakkas Marlee dieeti pidama juba juulis. Nõnda pidi ta loobuma muidugi suhkrust, kuigi väike tükike tumedad šokolaadi on ikka lubatud, ja valima näiteks, kas sööb lõhe või avokaadot, sest mõlemat korraga ei saa. Loomulikult ei tarbi ta mingisugust alkoholi.

Varasemate kogemuste põhjal teab ta, et kaalulangemist ei ole kuigi tark hilja peale jätta. “On neid, kes alustavad kaheksa nädalat enne võistlust, kuid siis hakatakse rapsima ja nii ei pruugi soovitud vormi saavutada,” põhjendab Marlee, miks ajastus on väga oluline.

Marlee kaalus suvel alustades 64,5 kilogrammi ja on praeguseks võtnud alla kuus ja pool kilo. Ta tunneb ennast võistluse eel väga hästi, samuti ei esine tujukõikumisi, mida võib tekitada vähene süsivesikute tarbimine. Kuid on üks asi, millest ta isegi võistlusperioodil ei ole nõus loobuma.

“Minu vaieldamatu lemmik on kaerahelbepuder, mis sisaldab süsivesikuid, kuid ma söön seda ikkagi!” Ta armastab putru banaani, maapähklivõi ja marjadega, kuid võistlusperioodil peab leppima vähemate lisanditega. “Dieediperioodil valmistan seda veega ja vahustan sisse munavalget. Ostan poest kanistriga munavalget ja nii ei ole piima juurde vajagi,” annab Marlee üsna hea vihje, kuidas süüa nagu tõeline fitnessnaine.

Kuid Marlee ei jälgi hoolega mitte ainult toitumist, vaid käib ka regulaarselt jõusaalis. Ta on ehe tõestus sellest, et kes vähegi tahab, jõuab käia ka töö kõrvalt pea iga päev trennis. Rääkimata vabas õhus liikumisest. Muide, Marlee eesmärk on päevas kõndida 20 000 sammu, sest 10 000 olevat juba täiesti moest väljas.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.