Uudis

Fotograaf Riina Varol kõige kummalisemast pildistamisest: “Olime valmis, tütarlaps riides, võtsin kaamera ja tundsin, et ei klapi. Leidsin süüdlase – juuksed!”

Foto: Herkki- Erich Merila

Millal teadsid, et tahad saada fotograafiks?
Ega teadnudki. 2006. aastal võtsin endale teadlikult vabaduse teha, mis enim meeldib, ja selleks osutus maailma ja inimeste salvestamine läbi kaamera. Pigem kütkestasid mind valgused, tunnetus, vormid, keskkonnad, karakterid, stiil, esteetika ja loomisevõime.

Kelle looming on sind inspireerinud kõige rohkem?
Wes Andersoni, Stanley Kubriku, Andrei Tarkovsky, Peter Greenaway, Federico Fellini, Michelangelo Antonioni, Tim Burtoni, Ernest Haeckeli, Richard Avedoni, Steven Meiseli, Kris Lemsalu. Sürrealistid. Müstikud. Fantastikud. Mind inspireerib muusika. Oh, see nimekiri on tegelikult lõputu.

 

Mis sa tavaliselt selga paned, kui pildistama lähed?
Kõik, mis selga panen, oleneb selle päeva tujust ja tundest. See varieerub üleni mustast ja erksate värvide kombinatsioonist graafiliste mustriteni. Musta juures on vähemalt kusagil killuke värvi või midagi säravat.

Viimase aja parim lugemine?
Sogyal Rinpoche “Tiibet raamat elust ja surmast”.

Kes on sinu stiiliikoon ja miks?
Minu stiiliikoonid on ausad, enesekindlad, julged, tähelepanelikud, targad ja hoolivad inimesed, kellele meeldib oma eneseväljenduses mängida, sõltumata east.

Ameerika ärinaine, sisekujundaja ja moeikoon Iris Apfel on uskumatult stiilne ajatu naine, sama võiksin öelda ka disainer Rick Owensi naise ja muusa Michele Lamy kohta. Üks minu nooremaid muusasid on moekunstnik Christian Felicissimo.

Mis on sinu lemmikmoeese või -trend hetkel?
Hetkel on lemmikuteks üleelusuuruses mantlid ja narmastega nokakas. Dr Martens’id igavesti.

Viru Keskuse ajakiri

Teksad või kleit/seelik?
Kleit ja retuusid.

Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Bindi (otsaesisekaunistus, mida kantakse Lõuna-Aasias – toim.) või mõni veider müts.

Kust sa enamasti riideid ostad ja miks?
Kuna teen koostööd paljude andekate moedisaineritega, siis eelistan nende loomingut. Samuti on vintage- ja second-hand-poed mu lemmikud. Mulle on olulised ka kvaliteetsed materjalid, funktsionaalsus, mugavus ja mänglevus.

Mis on esimene küsimus, mida esitatakse, kui ütled, et oled fotograaf?
Küsitakse, mida ma enamasti pildistan. Vastuseks on valgust ja inimloomust, loodust, loomingut, loodut, loomist. Kõike, mis mind kõnetab ja on parasjagu esil.

Naljakaim kogemus pildistamisel.
Tagantjärele oli naljakaim kogemus see, kui üritasin ükskord pildistamisel konseptist täiega kinni pidada. Aega oli vähe, kõik oli põhjalikult ette valmistatud ja läbi mõeldud. Võtteplatsi tegime valmis eelmisel päeval. Viimasel hetkel saabub teade, et modell vahetub. Olin totaalses segaduses. Juuksur ja meikar tegid oma töö ära ja lahkusid. Olime valmis, tütarlaps riides, võtsin kaamera ja tundsin, et ei klapi. Leidsin süüdlase – juuksed!

Istusime siis autosse, et sõita juuksuri juurde ja talle parukas pähe lõigata (sest nii oli konseptis ette nähtud), jättes moekunstniku kogu kupatusega üksi stuudiosse. Ühesõnaga põgenesime modelliga teadmata ajaks vägagi limiteeritud graafikuga võttelt. Disainer jõudis juba kõikvõimalikud variandid läbi mõelda, kuidas oma looming kuidagimoodi seal stuudios üksi üles pildistada. Parukat me ei saanudki, istusime lihtsalt niisama tund aega SEB jooksu ummikus, siis pöördusime tagasi. Saime kõik natuke pead tuulutada. Siis tuli jälle meelde, et kunagi ei peaks milleski liiga kindel olema. Hea tuju tuli tagasi.

Järgmisel päeval pilte jäbi vaadates selgus, et pildid olid veidrad, aga kuidagi teistmoodi väga head.

Triinu Pungitsa talvekollektsioon

Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Mul on päris palju dressikaid ja kampsuneid.

Suurim isiklik moefopaa.
Väiksena kirjeldasid mu hoovikaaslased mind kui “isa müts ja ema kingad”.

Lemmikese garderoobist. Lemmiklinn. Lemmikbränd.
Suur pikk indiaanimustriline kampsun, mille kudus naabritädi Tiiu. Lemmiklinn hetkel on Napoli. Ma pole väga brändipõhine.

D’difference kampaania

Suurim nõrkus.
Ilu on alistav.

Kui sul oleks võimalik pildistada ükskõik keda, kes see oleks ja miks?
Mulle meeldib pildistada karaktereid. Julgeid, ihult või hingelt ilusaid, teadlikke ja tarku, andekaid ja avatud inimesi. Oma ala professionaale. Neilt on nii palju õppida. Inimesi, kelle keha ja meel on nende enesevälenduse instrument, mida nad hästi valdavad.

Ma tahaks pildistada näitleja Tilda Swintonit.

Milline on sinu ilurituaal?
Minu ilurituaal on armastus.

Harleth Kuusiku portree

Mis on need kolm asja sinu to do nimekirjas?
Hakata häid asju ette kujutama. Täita praegune ja teha uus to do list.

Mis on sinu mantra või tsitaat, mille järgi sa elad?
Ma soovin, et kõik meie soovid täituksid ja see, mida soovime, oleks ka see, mida vajame. Meie kõigi kõrgemaks hüvanguks.

Liisi Eesmaa kollektsioon

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.