Uudis

Kadri Lainas: “Kleidiga tegi tööd terve Korsarite perekond”

Kelle looming sul seljas on?
Kleidi tellisin Hanna Korsari moemajast, kuid sellega tegi tööd terve Korsarite perekond. Kanga disainis minu jaoks eritellimusena Karl Korsar. Kleidi disaini tegi Hanna Korsar ja õmbles ema Helle.

Kas see kleit toimus eritellimusena?
Tegu on ainult minu jaoks tehtud rätsepatööga kangast kuni disainini. Kleidiks kulus kümme meetrit kangast ja 45 meetrit tülli.

Kuidas sinu ja Hanna Korsari koostöö sujus?
Suurepäraselt! Kuna mul on olnud paar aastat ka 1950-ndate stiilis kleite tegev ja müüv väikeettevõte Oh, My!, siis on südamelähedased just 1950-ndate siluetid. Läksin Hanna juurde ideega, et ma sooviksin kleiti, mis oleks lõikelt väga klassikaline, aga lähemal silmitsemisel mingi vimkaga.

No ja täpselt sellise kleidi ma ka sain. Hanna oskas väga hästi nõu anda, millised detailid jäävad eemalt vaadates loetavad ja millised mitte. Näiteks oli mul endal peas mõte, et küll oleks huvitav, kui kanga peale oleks prinditud Lydia Koidula “Mu isamaa on minu arm” sõnad, aga Hanna tõi välja igati loogilise aspekti, et kanga peal olevat kalligraafilist teksti ei ole võimalik ilmselt kellelgi teisel peale minu välja lugeda. Sõnum oleks küll tore, aga täiesti märkamatu.

Kas sul oli endal juba mingi idee olemas või andsid disainerile vabad käed?
Idee oligi mingi isikupärasus sisse põimida. Sealt tekkis Hannal mõte, et tellime Karli käest kanga, millel on Eestiga seotud asjad – võililled, suitsupääsukesed, porgandid, küüslaugud ja sibulad.

Lisaks kleidile juhtis Hanna ka ehete valmimise protsessi. Kõrvas olid mul päris kuivatatud putukatest valminud kõrvarõngad, mida tegi valmis Birgit Skolimowski. Soengu osas aita mind Katri Orumets, meigiga Marre Naissoo.

Kui palju varem hakkasid ettevalmistusi tegema EV100 ürituse jaoks? 
Jaanuari alguses suhtlesin Hannaga esimest korda.

Mis oli su esimene reaktsioon, kui nägid kleiti enda seljas?
Sellise kleidi valmimine on nagu ühe lapsepõlveunistuse täitumine. Kogu protsess oli äärmiselt nauditav ja põnev!

Kas su riidekapis leidub veel tema loomingut?
Kuna kangast jäi natuke veel kleidist üle, siis arutasime, et sellest teeks kevadeks ühe bomber-jaki igapäevaseks kandmiseks.

Kadri Lainas ja Art Lukas. (foto: Facebook)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.