“Kodutundest” tuntud Anneli Lahe jagab fotosid moeröögatustest, mida ta 1990ndatel kandis

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: erakogu

Kuigi Annelit enam ekraanil nii tihti ei märka, on ta telemaastikul täiesti olemas. Nimelt juhatab ta teisel pool kaamerat produtsendina vägesid. Meie rõõmuks leidis Anneli tiheda töögraafiku ja elutempo kõrvalt aega, et meenutada nostalgilisi 1990-ndate kuldaegu.

Aeroobika ja värvimuutev trikoo

Anneli näitab kohe pilti, mis kirjeldab 1990-ndate algust ideaalselt, sest väidetavalt olid kõik naised siis hullud aeroobika järele. “Elu koosnes ainult sellest, kõik läksid pärast tööd aeroobikasse. See oli täiesti hullumeelne! Mul on sellest täielik trauma ja ei suuda enam üheski rühmatrennis käia,” selgitab ta.

Anneli sai trikoo välismaalt ja see muutis vastavalt kehatemperatuurile värvi. “Ja peapael pidi ka ikka peas olema, muidu sa ei olnud üldse mingi tegija!” Muide, Anneli ei ole sellel fotol alaealine, nagu alguses tunduda võib. “Olin siis juba 20 kopikatega,” täpsustab ta.

Foto: erakogu

Asjaajajast Anneli

Tuleb välja, et sellisena toimetas Anneli 1990-ndate keskpaigas kodus ringi. Ajastule kohaselt olid tal jalas kõrge värvliga teksased, millesse oli torgatud pluus. “See oli hästi tore aeg! Rabasin samal ajal mitme koha peal: õppisin äritehnikumis, siis töötasin asjaajajana kütusefirmas ja õhtuti olin veel EVTV-s diktor.”

LOE KA: 78-aastane modell Maie Reier: “Mulle meeldib veidi naljakalt riietuda”

Kui sa satud hetkeks segadusse, et mis too EVTV oligi, siis tuletame meelde: tegemist oli Eesti esimese erakanaliga, mis tegutses Linnahallis aastatel 1993-1996. EVTV-s töötasid ka näiteks Sirje Eesmaa ja Mari Torga.

Foto: erakogu

Kruiisiga Rootsi

“Oi, see foto on tehtud Helsingi-Stockholmi kruiisilaevas, kui sõbranna pidas seal sünnipäeva. Kannan samasugust kleiti nagu see praegune tuub, mis venib selga pannes suuremaks. Selle jaoks oli vaja ikka superfiguuri.” Kleit on pärit kunagisest Kadriorus olevast valuutapoest nimega Albatross, kust Anneli sai selle boonide eest.

Boone sai osta kaugsõidumeremeestelt, kes teenisid neid asendusrahana. “Ka sukkpüksid olid sealt pärit. Siis pidid olema need üliläikivad ja selliseid leidus ainult valuutapoes. Kui need katki läksid, siis oli ikka väga suur jama, sest tavapoest sai heal juhul selliseid, mis alla vajusid.”

Foto: erakogu

Väljapeetud kostüümid

See jakk oli saadud ühelt Skandinaavia brändilt, kes oli EVTV-s sponsor. Anneli leiab, et vahest olid need riided 1990-ndate alguses liigagi viisakad ja ontlikud, sest valik oli küllaltki klassikaline. Kuid kõik riided, mis ta uuest kollektsioonist välja valis, sai hiljem endale jätta. “Vot need olid kuldajad!”

Anneli meenutab veel seika kohevatest juustest: “Kui soeng oli viltu tupeeritud, siis pidi nägu natuke kaldus hoidma, et sirge tunduks.”

Foto: erakogu

Punane siid

“Signe Kivi disainis ja õmbles mulle 1990-ndate keskpaigas selle täissiidist kleidi.” Tuleb välja, et kõik moodsad asjad olid enamasti saadud ikkagi Ameerikast ja nii tekkisid tollal n-ö ärikad, kes hakkasid riideid vahendama.

“Kaks sellist neidu olid mul sponsorid pärast EVTV aega “TV-bingos”, et oma brändi tutvustada. Tänu neile sain laenutada viimase malli järgi riideid, mida ei saanud mujalt osta.”

Foto: erakogu

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.