Sisuturundus

Kuidas saada ettevõtliku moegurmaanina jalg moemaailma ukse vahele?

Kas oled unistanud sellest, kuidas näed moemaailma kulisside taha? Mõjutad ise trende? Jälgid moemaailma iga sammu? Kui sul on pealehakkamist, on täiesti võimalik teha selline unelm teoks.

Kuidas aga võtta ette samm moeajakirjade lugemisest ise stiilide loomiseni? Siin on mõned kasulikud nõuanded, kuidas alustada karjääri moemaailmas.

1. Mida sa teha tahad?

Moetööstus on üks suurimaid maailmas, hõlmates miljardeid dollareid ja sadu tuhandeid töötajaid. Niivõrd suures tööstuses on ka rohkelt erinevaid positsioone – disainerid, juuksurid, meigikunstnikud, fotograafid, modellid, stilistid, reklaamitegijad ja palju muud. Mida tahad sina teha?

Esimene samm unelmate karjääri suunas on konkreetselt selgeks teha, millega soovid tegeleda – see annab juba olulise suuna kätte.

2. Mine praktikale

Hoolimata oma vanusest või eelnevatest kogemustest on üks kõige olulisematest sammudest lihtsalt minna ja astuda moemaailma sisse, seda praktikandi ning kas või töövarjuna. Isegi kui praktika pole tasustatud, annab see võimaluse näha lähemalt, kuidas aetakse erinevatel ametikohtadel asju ja kahtlemata on võimalik luua ka häid tutvuseid. Ära karda pöörduda ettevõtete poole ja küsida praktikakohta – pealehakkamine on pool võitu!

3. Ole julge

Isegi Eestis võib konkurents olla üsna tihe, kuid üks, mis eristab n-ö terad sõkaldest, on iseloom ja julgus. Näiteks, kui sul on mõni bränd või ettevõte, mis sulle meeldib eriti palju, uuri ettevõtte kohta rohkem, jälgi nende tegevust, käi üritustel ning ürita olla võimalikult aktiivne ja leida võimalusi, et end tutvustada. Enne, kui arugi saad, võib keegi märgata su pealehakkamist.

4. Alusta oma ettevõtmisega

Võib-olla on sul hoopis mõni konkreetne idee, mida sa soovid ellu viia või on sul oma nägemus asjadest? Sel juhul on kõige parem viis alustada isikliku ettevõttega. See võib tunduda hirmutav, kuid kõik asjad saavad kuskilt alguse. Alusta sammhaaval, uuri lähemalt alustava ettevõtte esimeste sammude kohta ning enne, kui arugi saad, sujuvad asjad juba nagu õlitatult.

Veel üks viis, kuidas ajada “oma asja” ja olla moemaailmaga seotud, on alustada moeblogi. Ka Eestis on mitmeid moeblogijaid, kõige märkimisväärsem neist Helene Vetik, kes juhib muuhulgas ka omaenda loomestuudiot. Kui sulle meeldib kirjutada ja oma mõtteid avaldada, on blogimine suurepärane väljund, mis võib seejuures muutuda ka täiskohaga tööks.

5. Ole see, kes sa oled

Olgu tegemist töökoha otsingu või blogimisega, on selge, et vahel tundub lihtsama väljapääsuna massiga samastumine ning ühte sulandumine, kuid tegelikult on see halvim, mida võiksid enda jaoks üldse teha. Ettevõtted otsivad isikupära ja unikaalsust, mis neid inspireeriks. Kõige parem on jääda autentseks – keegi teine ei saa iial olla samasugune nagu sina, seega garanteerid autentse olekuga selle, et jääd alati teiste hulgast silma.

6. Võta iga võimalus vastu

Kui saad ülesande, mis tundub sulle raskevõitu ja sinu oskustest väljaspool, siis ära ütle sellest ära. Selle asemel leia keegi, kes sind aitaks ülesande täitmisel, kuid kui sa saad võimaluse, ära lase sellel kunagi käest lipsata – teist samasugust ei pruugi tulla. Takistused ja väljakutsed on need, mis muudavad karjääriredelil ronimise nii põnevaks, seega tervita võimalusi ja ülesandeid avasüli ning kui sul jääbki oskuseid puudu, otsi abilisi.

7. Ära võta kriitikat ja ebaõnnestumisi südamesse

Kõik meist sooviksid, et esimene praktikakoht osutuks eluaegseks töökohaks või esimene blogipostitus tooks tuhandeid vaatamisi. Ära lase pead norgu, kui mõned eesmärgid jäävad täitmata või mõni plaan luhtub. Elus tuleb ette rohkelt viperusi ja teinekord võivad ka suurepärasena tundunud võimalused osutuda läbikukkumisteks. Sellised olukorrad muudavad sind aga tugevamaks ja aitavad leida paremaid võimalusi, seega ära võta negatiivseid kogemusi ülemäära palju südamesse.

8. Sotsiaalmeedia on sinu suurim sõber

Pole mingi saladus, et tulevased tööandjad või koostööpartnerid uurivad kõigepealt sinu sotsiaalmeediakanaleid, et näha, millise inimesega on tegemist. Ole selleks valmis ja loo endale võrratu välimusega sotsiaalmeediakanalid – tegutse selle nimel, et sinu Instagramipostitused oleksid kaunid ja inspireerivad ning igal platvormil säraks sinu kõige parem “mina”. Pea meeles, et kõike, mida sa avaldad, saavad näha ka teised, seega tööta selle nimel, et sinu esmamulje oleks särav.

Moemaailm võib olla üsna hirmuäratav ning kahtlemata on vaja töötada kõvasti selle nimel, et oma jalg selle tööstuse ukse vahele pista, kuid kui oled motiveeritud ja täis pealehakkamist, jõuad kindlasti oma unelma poole – tee lihtsalt esimene samm ja alusta tegutsemist!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.