Ilu

27 kilo kaotanud Kertu: “Keegi ei arvanud, et ma hakkama saan sellega”

Kertu 2017. aasta sügisel.

“Ma saan kanda esimest korda elus siniseid teksapükse. Varem tundus, et need ei sobi mulle, sest tegid keha veel suuremaks,” ütles 39aastane Kertu Lea, kes on üheksa kuuga alla võtnud peaaegu 27 kilogrammi.

“Täpset kaalunumbrit isegi ei tea. Riided jäid aina väiksemaks. Kui ka number 44 rõivad pitsitama hakkasid, siis kartsin juba minna kaalu peale ja ükshetk oli kergem peita pea liiva alla.”

Kontskingad olid välistatud

Kuigi 2018. aasta kevadel oli tema tippkaaluks 86 kilogrammi, siis oli see tuntav 164-sentimeetrise pikkuse juures. “Kontskingad olid välistatud, sest raskusest hakkasid valutama jalad. Kuid nüüd saan olla naiselik ja käia ka nendes ringi.”

Kertu ütleb, et enne esimest last ei olnud ta peenike ega paks. “Kaal püsis enamasti 70 kilogrammi juures, kuid pärast sünnitamist 18 aastat tagasi võtsin järsult alla 14 kilo. Ent see püsis ainult paar kuud nii ja seejärel hakkasin paisuma aina suuremaks.”

Kaasa aitasid ka rammusad toidud. “Tegin tihti makarone hakklihaga, kuhu lisasin rohkelt majoneesi, mis mulle maitses väga. Teisel õhtul sõin jälle kartulit kastmega, nagu eestlastele kohane, ja nädalavahetusel küpsetasin saiakesi. Nii see kogunes aastatega.”

Loe ka: Pool meetrit pihalt kaotanud Karmen: “Praegu kannan kleiti, mis oli varem pluusi eest”

Terve šokolaaditahvel kahanes paarile tükile

Kõik muutus, kui 2018. aasta aprillikuus kutsus sõbranna maratonile. “Ütles, et lähme kõnnime ja pärast seda kümnekilomeetrist distantsi oli nii hea olla. Mõtlesin, et see on sobiv hetk, kus muuta lõplikult eluviisi.”

2018. aasta aprillis pärast maratoni.

Kertu jättis välja kõik nisutooted ja suhkru, mida varem tarbis pea iga päev, sest oli suur maiasmokk. “Laua peal oli ikka midagi head ja võisin järjest ära süüa kümme kommi või terve šokolaaditahvli.” Nüüd premeerib ta end nädalas korra mõne šokolaaditükiga, sest ahvatlustele peab andma ikka aeg-ajalt järele.

Ühtegi kindlat menüüd ta jälgima ei hakanud, sest pidas ennast parajalt laisaks, et ajada näpuga retseptis järge. “Tahtsin ainult infot, kuidas on õige toituda. Tellisin Erik Orgu programmi, kus määrati soovitud kaalu saavutamiseks päevane kaloraaž, mis oli 1200 kilokalorit.”

Teistel ei olnud usku

Esialgu võib see tunduda liialt vähe, kuid õigeid valikuid tehes on see Kertu sõnul täiesti piisav. “Söön sealiha asemel kala või veiseliha. Muidugi on pool taldrikust juurviljad või värske salat. Vähesel määral peab olema ka riisi või kartulit, mis hoiab kõhtu täis.”

Kaks kuud tervisliku toitumist on avaldanud juba mõju.

Tulemusi oli tal näha juba paari nädala pärast. “Panin kaks nädalat hiljem püksivöö ühe augu võrra vähem kinni, mis andis motivatsiooni aina juurde. Rääkisin ka kõigile, et tahan kaalust alla võtta, sest kui teised teadsid, siis ei saanud alla anda.”

Alles nüüd on selgunud, et keegi ei uskunud teda. “Keegi ei arvanud, et ma saan sellega hakkama. Juuksur ütles hiljuti, et ei arvanud, et ma saan sellega hakkama, sest tahtsin nii palju alla võtta.”

Eesmärgist on natukene puudu

Kertu eesmärgiks oli jõuda selleni, et kaal algaks viiega. “Praegu kaalun 60 kilogrammi, seega natukene on veel minna. Viimased viis kilo on ikka väga raskelt läinud, kuid olen iga paarisaja grammi üle õnnelik.”

Kertu 2018. aasta detsembris, kui kaal näitab juba 60 kilogrammi.

Ent rolli mängib ka see, et ta hakkas kuu aega tagasi käima jõusaalis ja lihased kaaluvad rasvast rohkem. “Seni panin kodus muusika mängima ja keerutasin pool tundi päevas graatsiakettal, mis mõjus pihale väga hästi ja ajas korralikult higistama. Kuid tänu toetavale töökaaslasele hakkasin käima spordisaalis.”

Ta tunnistab, et ei ole kunagi sportlik olnud ja retuuside jalga tõmbamine tundus õudusunenäona. “Kogukana mõtled ikka, et kõik vaatavad, kui riideid vahetad. Kuid tegelikult ei ole see nii. Keegi ei vahi ringi, kui, siis ainult heakskiitva pilguga, et oled midagi ette võtnud.”

Nüüd käib Kertu trenni tegemas vähemalt kolm korda nädalas, et olla trimmis. “Ma ei taha olla tulevikus see lodev vanainimene.”

Märksõnad: , , ,