Mood

7 reeglit, mida järgida ülikonda kandes

Massimo Dutti

Ülikond on garderoobi klassika ja peaks kuuluma iga mehe riidekappi. Sellel on ka võime panna sind tundma veelgi paremini, rääkimata sellest, kui hea selles välja näed!

Isegi kui defineerid ennast öeldes, et “Ma ei ole väga ülikonna mees”, on siiski üritusi (nagu pulmad, tööintervjuu ja pidulikud üritused), kus pead seda kandma.

Kuigi moes võib reegleid murda, siis ülikonda kandes on siiski mõned olulised reeglid, millest peaksid kinni pidama.

1. Nööbi enda bleiseri viimane nööp lahti.

Kui kannad kahe nööbiga bleiserit, peaksid alati viimase nööbi lahti jätma. See tagab parema silueti ja ei takista su liikumist. Kõlab lihtsalt, aga valesti nööpimisega teevad paljud mehed selle vea.

Pintsak 99,95 € & püksid 49,95 € (Zara)

2. Istuvus loeb rohkem, kui sa arvad.

Õlad – Bleiser peaks istuma õlgade juurest sirgelt ja õlaõmblus olema täpselt seal, kus lõppeb sinu õlg.

Püksid – Pükste pikkus peaks ulatuma kingakontsani ning sokisäär ei tohiks paista. Kui on väga kitsad püksid, siis peaksid need pahkluu katma.

Pintsak – Pikema ja avara kaelusega ning taljest kitsama lõikega mudel muudab keha sihvakamaks. Kui nööbid on kinni, jälgi, et kusagil poleks üleliigseid volte ega kanga kiskumist.

Varruka pikkus – Pintsak on õige pikkusega siis, kui kandja ulatub sõrmedega selle servast kinni võtma. Särgivarrukas peab pintsaku varrukast olema 2–3 cm pikem.

Pintsak 69,95 € & püksid 29,95 € (Zara)

3. Sobita enda nahktooted.

Kui valid pruunid saapad, vali ka pruun vöö. Värvitoonid ei pea ideaalselt sobituma, aga väldi musta vöö ja pruunide kingade kombinatsiooni.

Eelista peenemat vööd, mille pannal oleks pigem tagasihoidlikum, kui liiga silmatorkav.

Digel

4. Nööbi enda pintsak enne istumist lahti.

Kui istud, nööbi enda bleiser lahti ning kui uuesti tõused, kinnita nööbid nii, nagu peaksid.

Pintsak 89,99 € & püksid 49,99 € (Mango)

5. Eemalda uuelt ülikonnalt traageldused.

Enamasti on taskud ja selja taga olev lõhik kinni traageldatud. Enne pintsaku kandmist eemalda need õmblused õrnalt kääridega.

6. Ära topi enda taskuid täis.

Kui püksid istuvad nii nagu nad peaksid, on neil üsna salendav efekt. Seega kui topid taskusse rahakoti, mobiili, nätsu ja autovõtmed, siis tulemus ei mõju hästi. Hoia neid asju mantli taskus või bleiseri sisetaskus.

Püksid 79,95 € (Massimo Dutti)

7. Poleeri enda kingad.

Head kingad on olulised ning veelgi olulisem on neid poleerida. See ei võta kaua aega, aga aitab hoida investeeringut ning paneb i-le täpi.

Märksõnad: , , ,