Ilu

Armastusega Koreast – kõige tõhusamad uued ilutooted

“Korealase ja eestlase nahatüübid on sarnased, just seepärast sobivad Korea nahahooldus- ja ilutooted meile suurepäraselt,” ütleb Korea kosmeetikat pakkuva Orien.ee juhataja Monika Vahtre. “Nahaprobleemid on meil samad- kortsud, pigmendilaigud, naha kuivus või vastupidiselt rasune nahk.” Korea nahahooldustooteid on meie iluturul jõudsalt omale kohta nõutamas ja väga hästi siin ka vastu võetud.

Rohkem sarnasusi, kui erinevusi

Lõuna-Korea on sarnaselt Eestiga viimaste kümnendite jooksul läbi teinud tohutu arenguhüppe. Lisaks kasvavale jõukusele ning sellega koos soovile tarbida aina kvaliteetsemat kaupa, on karmistunud nii konkurents, kui kiirenenud elutempo. Erinevas eas inimesed on võrdselt väga trenditeadlikud, mis sunnib nii noorel kui vanal ennast toonuses ja läbilöögivõimelisena hoidma.

Monika Vahtre ütleb, et tegelikult on meis rohkemgi sarnast, kui erinevat: “Korealanna soovib, et tema nahk oleks sile ja nooruslik igas vanuses, hoolimata kiirest ja tihti stressirohkest elutempost. Ta väärtustab kvaliteeti ja kiiret tulemust, eelistades tõhusaid enne magamaminekut või tööle kiirustamist kasutatavaid tooteid, hoides kokku aega näiteks ilusalongi külastuselt. Seetõttu on Koreas tähtsal kohal ka probleeme just ennetavad, nahka toniseerivad ja toitvad tooted. Nende toodete mõju on meilegi ülitähtis.” Lisaks kasutatakse kosmeetikatoodetes toimeainetena palju looduslikke komponente, mis on soovitatav iga nahatüübi puhul.

Üks suur-suur erinevus kahe nii erineva tarbija ootustes tõesti on. “Kui eestlanna läheb esimese kevadpäikesega välja, et natukenegi jumekust juurde saada, siis korealanna kaitseb ennast alati UV-kreemidega, säilitamaks võimalikult hele nahatoon. Lisaks kasutavad nad igapäevaselt tooteid, mis sisaldavad nahka valgendavaid aineid.”

Kes nüüd kurvastab, sest on samuti portslanikarva nahatooni suur austaja, siis valgendavaid tooteid leiab juba ka meie kaubavalikust. 

Põnevad komponendid

“Eestis ja ka teistes Euroopa riikides tuntust kogunud naha vananemisprotsesse aeglustavad teolima ja ussimürgi sisaldusega hooldustooted on Aasias kasutusel olnud pikemat aega. Trendikad on hetkel hoopis punase ženšenni sisaldusega kreemid ja maskid. Punane ženženn on nahka toniseeriva ja taaselustava mõjuga. Stimuleerib vereringet ja aitab võidelda vananemise vastu. Euroopas kasutatakse ženšenni tihti toonikutes ja kapslites, mis annavad organismile lisaenergiat, kosmeetikatoodetes on see toimeaine siin vähelevinud,” kirjeldab Monika.

“Meile vähemtuntud komponent on näiteks maitakeseen ja selle ekstrakt. Uuringud on näidanud, et see haruldane taim sisaldab rohkelt kasulikke vitamiine ja mineraalaineid, mis aitavad vähendada stressist tingitud väsimuse märke. Ühtlasi varustab nahka rohke niiskusega, muutes selle pehmeks ja elastseks. Äramärkimist väärivad ka pärmiekstraktiga tooted, mis normaliseerivad naha loomuliku rütmi, taastavad naha elujõu ja siluvad, toetades nahas sisalduva kollageeni tööd.”

Uudsed lahendused

“Korea kosmeetikatoodetes kasutatavad komponendid ei ole tundmatud ka Euroopa tootjatele,” teab Monika. “Samas on nende pikaajalise arendustöö tulemusel jõutud väga tõhusate toodeteni seoses täpse toimeainete koosluse ja ka kasutusmetoodikaga.” Nii on naise sõnul Eesti tarbijale veel veidi uudne toimeainega immutatud kangast ühekordsete näomaskide kasutamine, n-ö kodune spaa-protseduur. “Kasutamisel tuleb kõigepealt näole kanda pakendis oleva ampulli sisu, mis võimendab maski mõju, ning seejärel asetada 10-20 minutiks näole toimeainega niisutatud puuvillasest riidest mask. Samaaegselt saab hommikusi toimetusi edasi teha, kartmata, et kangas näolt võiks ära kukkuda. Maske luues on mõeldudki kiire elutempoga  inimesele, kes soovib kerge vaevaga head tulemust. Samuti on praktiliselt tundmatu toniseerivate ja tervendavate vee baasil seerumite kasutamine näokreemi asendajana, eeliseks see, et nahk ei jää pärast kasutamist rasvaseks,” tutvustab ta uudseid lahendusi.

Vaata e-poodi:

Orien

Korean Cosmetics

Meon

Missha

Holika Holika