Mood

Äsja ehtebrändiga Grace by Marje turule tulnud Marje Hallik-Wilson armastab valget kulda, poolvääriskive ja pärleid

Ehtekunstile pühendumine on kannapööre, milleks oled saanud mõnda aega hoogu võtta. Kui palju on aega möödas päevast, mil tegid oma esimese ehte?
Oma esimese katsetuse ehete valmistamisel tegin mõned aastad tagasi, vahetult pärast Pariisis luksusbrändide turundamise õppimist. Sain sealt hulga inspiratsiooni, mis välja tahtis pääseda – nii muretsesin esimesed vahendid, kivid ja visandid.

Algus oli muidugi täis katsetamist, kuna olen alati pööranud rõhku sellele, et minu tehtud asjad oleksid kvaliteetsed ja ajatud. Leidsin endale kohe alguses ka mentorid, kes mind juhendasid heade töövõtete vallas, sest tegelikult nõuab hea töö tegemine teadmisi ja nokitsemist.

Esitlusel Tallinn Portrait Gallery’s kandsid modellid minimalistlikke Piret Ilvese loodud keite.

Oled ehtekunsti õppinud Itaalias ja näinud selle vähem glamuurset poolt. Kas tahad ükspäev jõuda ka selleni, et ise joodad, viilid, saed ja tinutad?
Itaalias õppimine oli minu jaoks täiesti fantastiline kogemus, kus sain esiteks nii teoreetilisi teadmisi ehtekunsti ajaloo kui tehnika osas ja teiseks proovida ehte valmistamist otsast lõpuni.

Ei saaks öelda, et see terve viilimise ja tinutamise protsess väga glamuurne on, kuid põnev kindlasti. Ma ei välista, et kaugemas tulevikus on Grace by Marje brändi ehted valminud selliselt, et iga osa on tehtud minu stuudios, kuid lähitulevikus hangin siiski enda toormaterjali partneritelt üle maailma.

Mis on hetkel su lemmikmaterjalid?
Armastan valget kulda ja hõbedat, poolvääriskive ja pärleid. Raske on valida lemmikut – see oleneb päevast ja tujust. Kindel on aga, et enda ehete puhul olen kõik materjalid käsitsi hoolikalt valinud.

Kas Grace by Marje jääb alati ühe-naise-brändiks või oleksid valmis võtma ka assistente-abilisi ja kasvama suuremaks?
Grace by Marje väärtused jäävad kindlasti samaks ka siis, kui minu meeskond kasvab. See iseenesest on aga vältimatu, kuna ka minu kliendibaas ja töömahud kasvavad ja mingi hetk ei käi enam jõud üksi üle. Juba täna on tegelikult brändi taga mitu inimest, kes mind aitavad turundamise ja brändiloomega.

Kus sa näed ennast viie aasta pärast?
Viie aasta pärast näen, et minu ehtebränd on rõõmustanud ja kaunistanud veel rohkemaid naisi ja mehi ning jäädvustanud end kindlalt Eestis kui kvaliteetbränd, mis pakub oma klientidele unikaalset ja personaalset teenust.

Ma ei taha olla esindatud igal pool, vaid soovin säilitada ka viie aasta pärast selle omanäolisuse, mis täna mu ehteid eristab teistest – individuaalne lähenemine, mis arvestab iga inimese omapäraga.

Ma panen igasse oma ehtesse ka tükikese iseennast ja see on minu brändi kõige olulisem osa – unikaalsus. Usun, et iga inimene on ainulaadne ning nõnda on ka minu ehted tegelikult kordumatud – ei ole kaht täiesti identset ehtepaari, vaid igal ühel on tilluke omapära küljes.

GRACE by Marje ehetega saab tutvuda Toompuiesteel asuvas stuudios. Foto: Marilin Leenurm

 

Foto: Marilin Leenurm.