Asjad, mida peaksid teadma kellegagi esimest korda puhkusereisile minnes

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
1. reegel: unusta mõte linnapuhkusest kohe ära. Foto: Vida Press

Koos uue kallimaga või esmakordselt mõne (kasvõi lapsepõlveaegse) sõbrannaga reisile minek on põnev ettevõtmine. Ent alati pole kõik asjad, milleks vaim ühisel puhkusereisil valmis tuleb panna, kõige meeldivamad.

Esimene ühine reis näitab tavaliselt, kas teie teed lähevad igaveseks lahku või jääte kokku – reisides avaldub inimestes külg, mida igapäevaselt ei näe.  Kunagi ei tea, kas see külg teile meeldib.

The Sun avaldas soovitused, mida järgides võiks esimene reis olla meeldiv kogemus, mida ka aastate pärast  naeratusega meenutate.

1.Unusta linnapuhkus, vähemalt ära sõida mõnda suurlinna
Linnad on lärmakad ja tempokad. Paratamatult tekib plaan käia läbi võimalikult suur hulk vaatamisväärsusi, restorane, jõuda ehk teatrisse ja mõnda muuseumisse, kindlasti käia läbi hulk põnevaid poekesi. Vahemaad on suured ja aega kulub metsikult.
Juba linnapuhkuseks pakkimine on peavalu ja tavaliselt läheb ikka nii, et enda koostatud programm kisub tihedaks ja teineteise seltskonna nautimiseks ei jäägi aega.

2. Proovi mõnda uut kohta

Ärge valige kohta, kus üks teist on varem käinud ja mille osas ta ennast “eksperdiks” peab ja kohe kindlasti ära vali kohta, kus käisid puhkusel oma eksiga. Proovige mõnda uut paika, kus mõlema jaoks on midagi huvitavat teha ja mis pakub piisavalt erinevaid tegevusi. Te tõenäoliselt ei ole harjunud 24 tundi ninapidi koos olema ja oleks väga mõistlik planeerida reis nii, et kummalegi jääks iga päev aega tegeleda oma huvidega või vähemalt omaette olla.

Rahulik koht, mis jätab aega teineteise seltskonna natuimiseks on parim valik esimeseks ühiseks reisiks. Foto: Vida Press

3. Rääkige läbi ootused ja eelarve

Rahast rääkimine on vastik, aga veel vastikum on selle pärast reisil tülli minna. Ja tülid tulevad, kui olete eelarvest erinevalt aru saanud. Kui palju millelegi kulutada võib ja kuidas need kulud jagunevad on elutähtis enne läbi arutada.

Loomulikult ka see, kui palju aega kulub poodides või restoranides või kui mitmel päeval võib lõunani magada.

4. Pane telefon kaugele ära

Kui reis on lühike, siis on väga mõistlik loobuda oma igapäevastest sotsiaalmeedias kuluvatest tundidest ja vestlustest sõpradega. Su ülejäänud sõbrad saavad aru, et oled reisil ja ei saa nendega iga minut ühenduses olla ja kõike jagada.
Pole mitte midagi tobedamat, kui sõita kellegagi koos puhkusele ja siis kogu aeg ninapidi telefonis istuda ja vestelda sõpradega, kes maha jäid. Kasutage seda aega teineteisega rääkimiseks!

5. Jäta reisist endale mingi mälestus

Koos tehtud fotod või  kasvõi muuseumipiletite suveniirina alleshoidmine on hea mõte, need aitavad mälestust ühisest ilusast reisist säilitada ja mõnel raskel hetkel nende vaatamine teeb tuju kindlasti paremaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.