Mood

Baltika paneb Mosaici ja Bastioni kinni, uueks peamiseks kaubamärgiks saab Vérenni

Eesti juhtiv moetootja Baltika kinnitas eelmisel nädalal ringlema hakanud kuuldusi, et turule tuuakse uus kaubamärk ja mitmed senised suletakse.

Baltika uueks peamiseks kaubamärgiks saab Vérenni. Börsiteates ettevõte nime valikut ei selgita, kuid selle peakontor asub Tallinnas Veerenni tänaval.

Uut märki hakkavad kandma kõik Baltika poed ja e-pood. Siiani olid ettevõttel eraldi poed kaubamärkidel Baltman, Bastion, Ivo Nikkolo, Monton, Mosaic, lisaks oli veebis kasutusel nimi andmorefashion.

Esimene uue kontseptsiooniga Vérenni esinduspood avatakse selle aasta sügisel Tallinna kaubanduskeskuses T1. Ettevõte lubab börsiteates, et turule tuuakse uusi poeformaate, muuhulgas testitakse showroom ja pop-up formaati.

Kaubamärkidest kaovad täielikult Mosaic ja Bastion. Baltika teatel jääb lähiaastate jooksul Baltika moebrändi portfelli mainstream-segmendi juhtivaks brändiks Vérenni, mis peab katma Mosaici ja Bastioni klientide vajadused, aga püüdma ka uusi kliendigruppe. Alles jäävad Montoni, Ivo Nikkolo ja Baltmani brändid.

Muudatused tulevad ka Baltika lojaalsusprogrammis ja reklaamikeeles.

Ettevõte lubab, et jätkatakse kodumaise tootmisega, aga ümberkorraldused tulevad ka seal ja osa tootmisest müüakse. Ettevõtte plaan on senisest enam spetsialiseeruda ja hakata valitud valdkondades allhanget pakkuma.

Märksõnad: , , , ,