Disain

Birgit Pählapuu lõi sõnatuks võtvalt kauni šampanjapokaalide kollektsiooni Veranda

Birgit Pählapuu Eestis. Tooteseeria on valmistatud Martin Štefáneki töökojas Tšehhis, kus klaaside puhumine toimub käsitsi. Foto: Temuri Hingvija

Veranda sarjas on lisaks pokaalidele veel varasemalt loodud kollektsioonid kolme erinevat tüüpi klaasidest: punase ja valge veini klaas ning pits. Ka uues kollektsioonis on iga klaasi kuues erinevas versioonis: kolm sinist, kolm punast ja kolm rohelise jala või tallaga klaasi.

Birgit Pählapuu kirjeldab oma loomingut: “Ma soovin jätkata Veranda disainikeelega, mille läbivaks jooneks on värvide mäng pokaalide jalal ja tallal. Klaasi kupa osa disainisin madala ja laia – kuna see tundub mulle romantiliselt stiilne ning samas on võimalik pokaali kasutada ka muude kokteilide valmistamiseks. Või – miks ka mitte -, mõne magusa või soolase suupiste serveerimiseks.”

Veranda klaasikollektsiooni näol on tegemist ainulaadse tarbeklaasi kollektsiooniga Eestis. Tooteseeria on valmistatud Martin Štefáneki töökojas Tšehhis, kus puhutakse klaase käsitsi.

Eestis on tööstuslik klaasitootmine lõppenud ja siinsel turul pakutakse peamiselt imporditud klaasi. Siinsed klaasipuhumis- ja sulatusstuudiod küll valmistavad erinevaid klaasesemeid, kuid õhukeseseinalist vormipuhutud klaasi meil ei toodeta.

Birgit Pählapuu on sündinud 1980. aastal. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti erialal. 2016.a valmis esimene Veranda veinipokaalide kollektsioon. Klaasikollekstiooni on võimalik näha ning soetada Okapi galeriist (Niguliste 2, Tallinn).