Mood

Blogija Anna Elisabeth Kaljuvee jagab stiilinippe: “Kui sa ei tea, mida selga panna, töötab kõige paremini üleni musta riietumine.”

Foto: Erakogu

Anna Elisabeth Kaljuvee on moeblogi pidanud üle kuue aasta ning võitnud kaks auhinda Eesti Blogiauhindadelt. 2015. aastal jõudis ta nii kolme parima moe-ja ilublogija kui ka kolme kõige stiilsema blogija hulka.

1. Kuidas iseloomustaksid enda stiili?

Minu stiili märksõnadeks on neutraalsed toonid (kannan peamiselt musta, valget, halli ja vahel erinevaid pastelseid varjundeid) ja kontrastide loomine. Armastan paaritada naiselikku maskuliinsega, õrna pitsi paksu kudumiga, lõhutud teksat piduliku pluusiga, suviseid kleite saabastega jne.

2. Kuidas blogimisega alustasid ja mis Sind selle juures endiselt köidab?

Alustasin oma praegust blogi juba enam kui kuus aastat tagasi pärast seda, kui olin juba mõnda aega jälginud erinevaid välismaiseid blogisid ja leidsin, et see tundub fun!

Foto: Erakogu

3. Kes oli sinu esimene stiiliikoon?

Mul pole kunagi konkreetset stiiliikooni, kelle kõik rõivad mulle meeldiks ja kellelt enim ideid ammutaksin, olnud. Olen mitmeid imetlenud, aga kedagi otseselt esile tõsta ei oskagi. Kui varateismeline olin, imetlesin oma täditütre riideid. Ta elas Norras ja kõik tema asjad tundusid mulle nii lahedad ja kättesaamatud ning kui ta vahel enda vanu riideid kotiga Eestisse kaasa tõi, olin ma veel mitu nädalat maailma õnnelikem tüdruk.

4. Mis on sinu lemmik moeese või trend hetkel?

Minu lemmik moeese on alati must nahkjakk, aga hetkel olen vaimustuses paljastatud õlgadest ja laiadest varrukatest.

Foto: Erakogu

5. Millise esemeta sa enda garderoobist elada ei suudaks?

Nagu juba eelnevalt mainitud, siis musta nahkjakita. Kitsad, veidi lõhutud mustad teksad peavad samuti olemas olema.

6. Kes on sinu lemmikblogijad ja miks?

Viimasel ajal on mul beebi kõrvalt väga raske blogidel silma peal hoida, aga mulle meeldivad näiteks rootslannad Janni Deler ja Kenza Zouiten, samuti The Anna Edit Inglismaalt. Eestlannadest on minu masti blogimisstiiliga Mai blogist Sincerely Bitter.

Foto: Erakogu

7. Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?

Kui sa ei tea, mida selga panna, töötab kõige paremini üleni musta riietumine. Sellega ei ole võimalik mööda panna, vähemalt minu silmis mitte.

8. Suurim või naljakaim moeapsakas?

Ausalt öeldes polegi ühtegi apsakat olnud.

Foto: Erakogu

9. Kust sa enamasti riideid ostad ja miks?

Enim poodlen Zaras, H&M’is ja Lindexis. Kui raha kasvaks puu otsas, soetaksin kindlasti ka kallimate brändide toodangut, aga hetkel olen selle “kuldse kolmikuga” väga rahul.

10. Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?

Kõige rohkem sigineb mu kappi jakke ja kotte. Jään neid pidevalt näppima ja kappi aina uusi tooma. Sel nädalal rikastus mu riidekapp vist viie uue jaki võrra. See on nagu haigus.

Foto: Erakogu

11. Mida sa mitte kunagi ei kannaks?

Mis puutub riietumisse, siis never say never. Olen varemgi oma sõnu söönud, näiteks ütlesin aastaid tagasi, et ei kannaks iial nahkpükse ja nüüd on need mu ühed lemmikud. Aga olgu, alt laiad püksid ja sokk+king on minu jaoks vähemalt hetkel täielik ei.

12. Mis on sinu järgmine must have moetoode?

Triibulised kulotid.

Foto: Erakogu

13. Kas sul on enda outfit’i kokku pannes mõni reegel?

Lähtun mõttest, et less is more. Liiga palju erinevaid mustreid, värve, stiile ja tekstuure koos lihtsalt karjub seljas.

14. Lemmik moetsitaat?

Minu lemmikütlus mu lemmiku moevärvi kohta: “Black is modest and arrogant at the same time. Black is lazy and easy – but mysterious. But above all black says this: “I don’t bother you – don’t bother me“.”

Yohji Yamamoto

Foto: Erakogu
Märksõnad: