Mood

Blogija Getri Mitt: “Üldiselt ma iga trendiga kaasa ei jookse.”

1. Kuidas iseloomustaksid enda stiili?

Üpris lihtne, praktiline ning tähtsaim kindlasti mugavus. Tahan olla mina ise, mitte keegi teine. Enamasti kombineerin baasesemeid mõningate silmapaistvamate rõivastega.

2. Kuidas alustasid blogimisega ja mis Sind selle juures endiselt köidab?

Alustasin oma esimese blogiga juba üle 10 aasta tagasi, kui avastasin välismaised tegijad, kes mõjusid väga inspireerivalt. Räägin siis blogidest nagu Facehunter, NY Spender, Hellooks, Fashion Toast ning lisaks moeajakirjandust. Sellel ajal ei olnud meil veel kohalikke blogijaid ning mõtlesin, et miks mitte ise algust teha. Mu esimene blogi oli väga algeline, üsna kehvad pildid ja vähe juttu. Aga huvi oli endiselt suur, täiendasin iseseisvalt oma oskusi pildistamisel ja töötlemisel. Tänu blogimisele asusin õppima ka Eesti Kunstiakadeemiasse. Olen teinud kaasa palju lahedaid projekte ning võin üsna vabalt öelda, et ilma blogimiseta oleks elu täiesti teistsugune.

3. Kes oli sinu esimene stiiliikoon?

Neid on tegelikult hästi palju. Kõik on hästi tähtsal kohal siiani. Kuid näiteks Axl Rose, Jim Morrison, Seks ja Linna naised, Edie Sedwick, Kate Moss, jne. Kuigi minu esimene mälestus on dokumentaalfilm USA hipiliikumisest, mida nägin enne esimest klassi. Väga inspireerivalt mõjus vabadusetunnetus ning see, kuidas kõik nende seisukohad peegeldusid ka välimuses.

4. Mis on sinu lemmik moeese või trend hetkel?

Üldiselt ma iga trendiga kaasa ei jookse, aga hetkel kindlasti võrksukad-sokid. Hea lihtne viis, kuidas lihtsale rõivastusele põnev detail lisada.

5. Millise esemeta sa enda garderoobist elada ei suudaks?

Meie kliimas kindlasti heast materjalist kampsunid!

6. Kes on sinu lemmik blogijad ja miks?

Kiire tööelu tõttu loen hetkel väga vähe blogisid. Aga mu viimase aja lemmikud on Kopenhaagenis elava perekonna Nouw.com ning šikk Antwerpeni neiu Polienne.com. Eesti blogidest jälgin Aljonat, Brittat  ning Marianni kõige aktiivsemalt.

7. Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?

Kahtlemata kas üleni must rõivastus või siis sininsed/mustad teksad ja mõni neutraalses toonis kampsun. Sellega ei saa eksida!

8. Suurim või naljakaim moeapsakas?

Kui ma mõtlen apsakatele, siis esimesena meenuvad ajad, kui kandsin ebamugavaid kingi või liiga kitsast kleiti. Sellepärast, et arvasin et peamine on välimus.

9. Kust sa enamasti riideid ostad ja miks?

Suurem osa siiski kiirmood ehk Lindex, Zara, Reserved, H&M jne. Päris suur osa ka erinevatest kaltsukatest, sest sealt lihtsalt leiab väga erilisi asju. Tänu oma tööle Tallinn Design House’s, ostlen viimasel ajal ka üsna palju kohalikku disaini. Kuid reisides hüppan alati läbi ka & Other Stories ning COS’I kauplustest.

10. Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?

Nii igav vastus, aga jälle kampsuneid! Tänu meie heitlikule kliimale, on mul ka päris palju erinevaid jalanõusid ning jakke ja mantleid.

11. Mida ei kannaks sa mitte kunagi?

Ma ausalt ei julge siia ühtegi näidet tuua..varsti endal see seljas.

12. Mis on su järgmine must have moetoode?

Alt laienevad tutikestega gingham mustriga püksid – juba tellitud ning ootan kättesaamist. Sügise poole võiks mu kapis olla ka mõni Mare Kelpmani sall või jakk.

13. Kas sul on mõni reegel kui paned enda outfit’i kokku?

Püüan hoida rahulikku joont ning jääda neutraalsesse hall-must-valge toonidesse. Vahel harva tuleb sisse ka mõni värv. Kuid rõivad peavad kindlasti olema mugavad ja andma piisavalt liikumisvabadut.

14. Lemmik moetsitaat?

The only real elegance is in the mind; if you’ve got that, the rest really comes from it.” Diana Vreeland

http://www.getri.eu/

Märksõnad: , , ,