Mood

Blogija Meryl Mägi: “Paljud blogijad kaotavad selle esialgse tuhina ning kipuvad minema liialt materiaalseks”

1. Kuidas iseloomustaksid enda stiili?

Minu stiil on Skandinaavialikult minimalistlik, mis koosneb eelkõige kvaliteetsetest baasesemetest, mille juurde lisan hooajalisi trende ning mõne silmapaistva eseme.

2. Kuidas alustasid blogimisega ja mis Sind selle juures endiselt köidab?

Alustasin blogimisega, kui olin elanud jalgpallurist elukaaslasega Rootsis paar kuud ning igavus kippus peale tulema ning ülikooli alguseni oli jäänud üle poole aasta. Otsides enda jaoks midagi uut ja põnevat avastasin enda jaoks Rootsi moeblogijad ja ühtlasi märkasin, et olen ka ise seda nii öelda “Rootsi stiili” hakanud kandma, seega mõtlesin, et miks mitte jagada seda teiste eestlastega ja sealt see kasvaski. Paljud blogijad kaotavad ajapikku enda jaoks selle esialgse tuhina, mis neid blogima ajendas ning kipuvad minema liialt materiaalseks, aga mina saan olla enda üle uhke, et olen pärast neid kõiki aastaid säilitanud enda jaoks ikka selle sama põnevuse stilistika vastu ning riietega seonduvaga ning see on jätkuvalt number üks prioriteet.

3. Kes oli sinu esimene stiiliikoon?

Mõtlesin üsna kaua, kes see olla võis, kuna riietuse ning stiili vastu olen huvi tundnud juba varajasest east, aga kipun arvama, et ju see keegi siitsamast Eestist Vanilla Ninja ridadest kunagi oli. Kedagi väga pingsalt ei ole ikooniks pidanud.

4. Mis on sinu lemmik moeese või trend hetkel?

Kahtlemata culotte-stiilis püksid ning üldiselt skinny lõike tagaplaanile vajumine, kuna just mugavust ning õhulisust on suvel vaja ja tegemist on äärmiselt naiseliku, stiilse ja lihtsa trendiga. Sama lugu ka teksalõigetega.

5. Millise esemeta sa enda garderoobist elada ei suudaks?

Tõenäoliselt on nendeks mu lühikesed kui ka pikad Levi’se teksad, kuna ei kujuta ilusama istuvusega teksasid enda jaoks ette.

6. Kes on sinu lemmik blogijad ja miks?

Minu lemmikud, kes on minule tõeliselt suureks inspiratsiooniallikaks tulevad Taanist (Josefine Haaning Jensen) ning Rootsist (Kristin Sundberg, Kenza, Victoria Törnegren). Nende stiil on täpselt just see, mis mulle meeldib.

7. Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?

Sellistel juhtudel päästab alati mu suur kollektsioon basic esemeid, sest nendega ei saa kunagi mööda panna ning neid on nii lihtne millekski lihtsaks ning ilusaks kokku panna. Olen alati arvanud, et lihtsuses peitub võlu.

8. Suurim või naljakaim moeapsakas?

Apsakaid iseenesest pole juhtunud, aga üsnagi piinlik on siiani puberteedi perioodi üle, kus üritasin olla kui Jaapani harajukud ning katsin end üleni Hello Kitty’dega. Olen ilmselt suutnud ära katsetada pea enamik stiilid.

9. Kust sa enamasti riideid ostad ja miks?

Viimasel ajal olen riideid ostnud üksnes netipoodidest, kuna siis saab enamjaolt kindel olla, et sõbranna samamoodi vastu ei jaluta ning muidugi valik on tohutu. Lemmik netipoodideks on NA-KD, Chiquelle, Asos ning Loavies.

10. Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?

Hetkeseisuga on mul kõige rohkem erinevaid teksaseid, eriti just siniseid ja kõik on tegelikult ka väga erinevad üksteisest. Auväärse koha saavad ka erinevad kleidid ning Converse ketsid.

11. Mida ei kannaks sa mitte kunagi?

Kontsaga ketsid, seda lihtsalt ei saa kanda ilusaks. Samuti lillelised ja igasugu mustrilised igapäevaretuusid.

12. Mis on su järgmine must have moetoode?

Hetkel olen jahtimas endale nii lendlevat satiinkleiti kui ka sirge lõikega halli pintsak-mantlit, millel õrn triip või ruut sees.

13. Kas sul on mõni reegel kui paned enda riietust kokku?

Outfit’i kokkupannes pean alati meeles, et vaid üks ese peaks üldjuhul olema selline efektne või stand-out (tihti on see mõni aksessuaar või kingad), kuna mitu sellist ühes riietuses nulliksid ära üksteise võlu. Muidugi on ka erandeid, kus sellised esemed töötavad üheskoos hästi.

14. Lemmik moetsitaat?

Coco Chanel olevat järginud riietust valides nõu, et “enne uksest väljumist heida pilk peeglisse ning eemalda üks ese”. Järgin seda just eriti akessuaaride puhul, kuna usun, et vähem on rohkem.