Mood

Crystal Rabbiti ujumisriietes saab nii snorgeldada kui ka peole minna

Crystal Rabbiti looming. Foto: Pillery Teesalu

Kuigi Eesti bränd Crystal Rabbit on varemgi ujumisriietega katsetanud, on selle asutaja ja disaineri Kristel Jänese sõnutsi tegemist praegu n-ö ametliku väljatulemisega. “Näiteks jäi Ledecky trikoo esimene katsetus kuskile paari aasta tagusesse aega, kuid nüüd saan südemerahus öelda, et see on täiuslik.”

Crystal Rabbiti kollektsioonis on saadaval kaks uut mudelit erinevates värvikombinatsioonides. Need on nime saanud maailma kõige kiirema ujuja –  21-aastase Katie Ledecky järgi. Foto: Pillery Teesalu

Kas ujumisriideid on kuidagi keerulisem disainida – tuleb arvestada teistsuguste faktoritega kui pesu puhul? Kuidas leidsid sobiliku kanga?

Põhikangana on kasutusel eriti mõnus ja tihe lükra, mille koostises on ka elastaani, mis tekitab hea trimmiva efekti. Samuti ei muutu materjal märjaks saades liiga läbipaistvaks. Läbipaistmatus ongi kõige suurem erinevus võrreldes teiste toodetega, sest minu loomingu puhul on läbipaistvus määrava tähtsusega.

Crystal Rabbiti looming. Foto: Pillery Teesalu

Kas nendega saab ka pikemaid basseinitiire teha ja sobivad tervisesportlasele? Proovisid neid ka ise vees järele?

Jaa! Kõik tooted said läbi katsetatud sel talvel, kui viibisin puhkusel – ujuda ja snorgeldada oli nendes lausa lust. Lisaks sai kanda pikkade varrukatega toppi ka õhtusel ajal ja kombineerida nii teksaseeliku kui sportlike püksega. Idee teha pikkade varrukatega ujumisriided sündiski aasta varem, kui käisin Filipiinidel ja veetsime terved päevad vee peal ja all. Minu hele nahk ei kannatanud seda välja ja ei piisanud isegi hoolikast päikesekreemi peale määrimisest.

Crystal Rabbiti looming. Foto: Pillery Teesalu

Millisesse hinnaklassi jäävad tooted, kust on neid võimalik osta? Millises suuruses on neid võimalik soetada?

Ujumisriided on saadaval suurustes XS kuni L ja hinnad 170-180 eurot. Need jõuavad Crystal Rabbiti veebipoodi müüki juulis, eeltellimusi saab esitada juba praegu.