Maailm ja maitsed

Eestlaste lemmiksihtkoht USA-s on Miami

Miami rannad. Foto: Faris Kassim/ Unsplash.com

USA osariike külastab igal aastal üle kümne tuhande Eesti reisija, kellest 60 protseti on puhkuse- ja 40 protsenti ärireisijad ning tegemist on eestlaste hulgas ühe populaarsema reisisihtkohaga. Kõige enam reisitakse Miamisse, millele järgnevad New York ja Los Angeles.

TOP 10 USA reisisihtkohta Eesti reisijate hulgas aastatel 2009-2017:

1. Miami

2. New York

3. Los Angeles

4. San Fransisco

5. Newark

6. Chicago

7. Washington

8. Orlando

9. Honolulu

10. Las Vegas

Estravel korraldab kööstöös Rahva Raamatuga 26. novembril kell 11 Viru keskuse Rahva Raamatus New Yorki reisihommiku, mille raames jagavad USA reisisoovitusi ajakirjanik Neeme Raud, raamatu “Minu New York” autor Diana Lotus ja Estraveli lennupiletite müügidirektor Mauri Saarend.

Seekordse reisihommiku fookuses on New York, mida peetakse linnaks, mis kunagi ei maga. “Ja seda põhjusega, sest kireva ööelu ja päevase raugematu tegevusega meelitab linn kohale inimesi igast kultuuriruumis,” rääkis New Yorki raamatu autor Diana Lotus.

Ameerikasse sisserännanutele on New York tihti esimeseks sihtkohaks ja seetõttu on kirev linn paljude erinevate kultuuride ristumiskoht ning suurima elanikkonnaga koht Ameerikas. New York koosneb viiest linnaosast: Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ja Staten Island. Populaarsed piirkonnad on ka Times Square’i ristmik, Broadway teatrirajoon ja Wall Streeti rahanduspiirkond.