Mood

Elukaaslastest ehtekunstnikud lõid brändi Front, mis eirab tavapäraseid vorme

Front on ehtekunstnikest elukaaslaste Mariliis Hopi ja Miikael Danieljantsi loodud põhjamaine bränd, milles põimuvad kuumus ja jäisus, kirg ja kargus, naiselik ja mehelik. Tavapäraseid vorme eirates muudavad need ehted arusaama sellest, missugune peaks üks aksessuaar olema.

Üldiselt töötavad ehtekunstnikud üksi, miks otsustasite koos brändi luua?

Meie elud kulgevad nii või teisiti koos. Ühel hetkel jõudis meieni lihtsalt arusaam, et võiks teha ka ühise ehtebrändi. Mõlemad ju töötasime ehete kallal ning ka enne Fronti tuli tihtipeale ette olukordi, kui tegime ühiseid projekte. Kui ühel olid kiiremad tööd pooleli, siis teine aitas. Samuti arutasime parimate võimalike lahenduste üle. Ühine bränd tegi asja lihtsalt ametlikuks.

 

 

Kas mõlemad teete enda nime alt ka ehteid või läheb kogu energia Fronti?

Tänaseks läheb kogu meie energia Fronti ning nn isikubrände meil enam ei ole. Saime aru, et palju loogilisem on kõik aur ühte asja panna ja pühenduda sellele sada protsenti.

Kui lihtne on koos loomingut teha, kuidas kompromissile jõuate?

Suures plaanis on see super! Alati on, kellega nõu pidada. Teineteise ideid proovile pannes on ka lõpptulemused paremad. Muidugi, vahel on ka keeruline. Näiteks siis, kui oled enda arvates mingile jube heale mõttele tulnud ja teine seda kohe ei näe. Siis ajab vihale küll.

Aga varem või hiljem saad aru, et tegelikult oligi mõte veel toores ja vajas edasiarendamist. Ja siis saabki juba koos edasi mõelda, et mis ja kuidas.

Mis on peamised materjalid, mide te kasutate ja mida plaanite kasutada?

Peamiselt kasutame oma töös ikkagi väärismetalli (kuld, hõbe) ja vääriskive. Kollektsioonid, mida teeme suuremates kogustes, valmistame enamasti hõbedast. Erinevate toonide andmiseks kasutame kullaga katmist ja rodeerimist.

Eratellimused teeme aga pea alati kullast. Üritame tuletada klientidele meelde, et see ei ole ainult klassikaliselt kollane, vaid võib välja näha ka hõbedane, nagu seda on valge kuld. Kuld on sealjuures üksjagu püsivamate omadustega kui hõbe. See tuleb endiselt paljudele inimestele üllatusena.

Tulevikus plaanime kasutada veel rohkem vääriskive ning neid ka ise lihvima hakata. See annab võimaluse kaotada ära piirid, mis tekivad klassikalise lihviga kive kasutades. Nii saame teha midagi veelgi erilisemat.

Meie jaoks on materjali valikul väga oluline, et see ei kaotaks aja jooksul oma ilu. Tahame, et meie ehted oleksid sama kaunid ka sadade aastate pärast ja järgmised põlved saaksid neid samasuguse rõõmuga kanda.

Millised on tulevikumõtted?

Frontil on nüüd aeg hakata inimeste teadvusesse sisse pugema ning meie eesmärk on ennast sellesse teadvusesse pikaks ajaks kinnitada. Me tuleme selleks, et jääda ja kasvada – kasvada suureks!