Disain

Eva-Maria Lass: “Norna sai alguse tähelepanuta jäänud andekatest kunstnikest.”

Norna looja Eva-Maria Lass.

Millal ja millest sai alguse Norna disain?
Norna sai 2015. aastal alguse sõpruskonnast, kus oli mitmeid imelisi kunstnikke, kelle suurepärane looming sai vähe tähelepanu. Katsetuste ja loomeprotsessi käigus jõudsimegi oma praeguse kontseptsioonini – originaalne kangadisain, mille algimpulsiks on autorite teosed.

Mis Sind inspireerib?
Uute toodete loomiseks leian inspiratsiooni loomulikult kaunist kunstist ja loomingust. Aga ka suurepärastest isiksustest nii meie loojate kui klientide seas. Disain ja looming on sügavalt eriline ja isikupärane eneseväljendus – nii looja kui kandja lasevad vaatajal heita pilgu oma hinge.

Mis on Sinu jaoks tootedisainis kõige suurem väljakutse?
Kangadisaini suurim väljakutse on pikk ja mahukas arendusprotsess. Algse vaimusilmas ette kujutatud idee valmimine füüsiliseks uueks tooteks on enamasti suurt rahuldus pakkuv – nii teoste autorid, kui ülejäänud meeskond saavad enamasti rõõmsalt tõdeda, et tuli välja veel parem, kui algselt ette kujutada julgesime. Teisalt on protsessis olnud ka vastupidiseid näiteid, kus mõni teos lihtsalt ei toimi kangal ja seda ei ole võimalik enne ette näha, kui kogu arendusprotsess on läbi tehtud.

Milline on olnud seni kõige põnevam interjöör, mille loomisele oled kaasa aidanud?
Usun, et oleme toonud Eesti autorite loomingu läbi oma toodete paljudele inimestele lähemale, kui kunagi varem ja tõestanud, et kunst ongi loomulik osa elust – see ei ole midagi passiivset, mida võib vaid eemalt imetleda, vaid kaunist loomingut saab nautida ka praktilise eseme kujul, nagu seda on dekoratiivpadi või sall.

Kui peaksid kirjeldama oma loomingut kolme sõnaga, siis mis need oleks?
Värviküllane, positiivne, loodust peegeldav

Dekoratiivpadi Anneli Lassi akvarelliteosega.

Mille kallal praegu töötad?
Praegu töötame mitmete uute huvitavate teoste ja mustrite kallal, millest tuleb lisa meie sisustustekstiilide valikusse.

Kus tahaksid olla ja mida teha kümne aasta pärast?
Annan endast maksimumi, et 10 aasta pärast oleks Norna suurem ja edukam, kui täna ja tooks läbi meie toodete palju rohkematele inimestele igapäevaseid positiivseid emotsioone.

LOE KA:
PULO disaini tooteid leiab ülekuulamisruumidest kaunite kodudeni

Eesti uus mööblibränd Pehmö sai alguse Mairi Laide kirest nööpide vastu

Norna looja Eva-Maria Lass.