Maailm ja maitsed

Finnairi regioonijuht: eestlaste seas on märgata kõige suuremat huvi Havanna ja Goa vastu

Liivarannad mehhiko lahe ääres. Foto: Spencer Watson/Unsplash.com

“Kolmest Ameerika ja Kariibide sihtkohast on Havanna eestlastes kõige suuremat huvi tekitanud. Ka meie uus sihtkoht Goa köidab eestlasi,” ütles Finnairi Ida-Euroopa ja Balti regiooni juht Arunas Skuja.

Uute sihtkohtade piletimüük on läinud hästi, kuid pileteid kõikidele lendudele on siiski veel saada, ehkki jõulude ja talvevaheaja perioodil on lennud kiiremini täiesti täis saamas.

Juba vähem kui kuu pärast ehk 5. novembril algavad lennud Helsingist Mehhiko üheks kõige tuntumaks puhkusekohaks olevasse Puerto Vallartasse. Vaikse ookeani rannikul Banderase lahe kaldal asuv linn ja selle ümbrus on tuntud mitmete hämmastavalt ilusate randade ja lopsakate vihmametsade poolest.

“Mehhiko viimane maavärin oli Puerto Vallartast 700 kilomeetri kaugusl.me ei näe, et se eoleks kellegi reisiplaane mõjutanud,” ütles Skuja.

Kuigi Puerto Vallarta on populaarne eelkõige päikeselembeste külastajate seas, on see linn täis ka kohalikku kultuuri. Finnairi otselennud Helsingist Puerto Vallartasse toimuvad 5. novembrist 2017 kuni 18. märtsini 2018.

30. novembril toimub selle talvehooaja esimene lend Helsingist Puerto Platasse Dominikaani Vabariigis (lennud kestavad kuni 22. märtsini 2018). Puerto Plata uhkuseks on mitmete kilomeetrite pikkused ilusad liivarannad ja kristallselge vesi. Lahe ümber rajatud Puerto Plata koloniaalajastu lummavas keskuses segunevad erinevate kultuuride ja ajastute mõjud.

Otselennud Helsingist Havannasse toimuvad 1. detsembrist 2017 kuni 23. märtsini 2018. Kuuba talv on soe ja elamusterohke. Havanna rikkalikku ja mitmekülgset ajalugu saab kõige paremini avastada jalgsi, külastades kohti nagu Revolutsioonimuuseum, mis oli kunagi presidendipalee, “Kariibi Picassoks” nimetatud kunstniku naabruskonda Taller-Estudio José Fuster ning kogu Vana Havannat. Linna värvikirevad ja rahvarohked tänavad pakuvad rikkalikult võimalusi ja kogemusi. Kuubas on vesi aastaringselt soe – hüpake vette ja nautige!

Finnair on juab teatanud ka oma uued sihtkohad suveks 2018: Nanjing Hiinas,Stuttgart Saksamaal ja Lissabon Portugalis.