Kultuur

Fotonäitus “Tegelt on teisiti”

Ave Vellesalu"Horizon"

Kunstnikerühmitus Umbrella Grupp avab reedel 26. mail kell 18.00 ARSi projektiruumis (Pärnu mnt 154) näituse “Tegelt on teisiti”. Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna bakalaureuseõppe lõpetajaid käivitab mõte reaalsuse ja mängu märkamatu äravahetamise võimalusest. Kaisa Maasiku kureeritud näitusel osalevad kunstnikud Maris Karjatse, Madis Kurss, Hanna Samoson, Silvia Sosaar ja Ave Vellesalu.

Jaan Kaplinski on öelnud, et meil ei ole võimalust minna mängu-ilmast pärisilma, vaid ainult ühest mängust teise: meie mängude hulgas on mäng, mille nimi on päris. Aga kui sa pole kindel, millises mängus sa oled? Kahevahelolekut võib saata hirm, teadmatus, skeptilisus, rusutus või hulljulgus. Umbrella Grupp jätkab tegeliku ja näiva vahelise ala sondeerimist ja tõlgendamist, mis oli läbiv teema ka nende eelmisel näitusel “Confusion” EKKMis 2016. aastal.

Näitusega kaasneb trükis ja mitmeid lisaüritusi kohapeal: kolmapäeval 31. mail kell 17.30 räägivad kunstnikud oma teostest “Kaasaegse foto kiirkursuse” programmi raames; neljapäeval 8. juunil kell 18.00 juhib Maarin Ektermann vestlust kunstnikega; laupäeval 17. juunil kell 13.00 toimub Tallinn Art Weeki raames Siim Preimani juhitud giidituur.

Maris Karjatse “Fort da”