Kultuur

Fotovõistlus bioTallinn otsib linna ja looduse kohtumisi nii tühermaadel kui salajastes aedades

Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2017 ja Print Grupp kuulutavad välja arhitektuurifoto võistluse bioTallinn. TAB 2017 teema on sel korral bioTallinn, mis seab küsimuse alla arusaamad loodusliku ja tehisliku piiridest.

Fotovõistlus on inspireeritud samast ideest – selle asemel, et käsitleda loodust tasakaalus süsteemina, mida inimtegevus häirib ja lõhub, oletab bioTallinn, et loodust kui sellist ei ole olemas. Oletuse kohaselt on ökosüsteemid ise mitmesuguste katastroofiliste sündmuste mõjul tekkinud dünaamilised tasakaalud.

Septembris toimuv TAB püüdleb tänapäevase linnasfääri radikaalse ümbermõtlemise suunas, pakkudes välja ideid linna ja biosfääri kokkukasvamise kohta. Sellepärast kutsub ka biennaali fotovõistlus üles fotoprofessionaale ja hobifotograafe märkama linnasfääri ja biosfääri kokkupuutepunkte Tallinnas ja Tallinna lähiümbruses.

Kas kokkupuutepunkte tabatakse parkides, tühermaadel, õhus, salajastes aedades või linnatänavatel?

30. augustil lõppevale konkursile saadetud tööde seast 13, millest valmib septembri keskpaigaks näitus Vabaduse väljaku tunnelis.

Parima foto autor, saab Print Grupp võidufoto (A0) professionaalse väljatrüki kapa plaadi peal ning TAB 2019 passi.

Fotode esitamise tähtaeg on 30. august 2017. Näitus avatakse Vabaduse Väljaku tunnelis 11. septembril 2017, mis jääb publikule avatuks 1. oktoobrini.

Võistluse žürii koosneb arhitektuuri ja fotograafiaga seotud inimestest: Tõnu Tunnel (fotograaf), Helen Melesk (Fotokunstimessi peakorraldaja), Rebecca Kontus (arhitekt ja TAB satelliitprogrammi kuraator), Arved Toompalu (Print Grupp), Katrin Tomiste (Eesti Arhitektuurikeskus).

Fotovõistluse juhendi ja tingimused leiab TABi veebilehelt.

TAB 2017 avanädal toimub Tallinnas 13.-17. septembril 2017.