Mood

Hanna ja Karl Korsari uus ühine bränd pakub muu hulgas ka kodusisustust

The Korsari looming. Foto: erakogu

Disaineritest õde-vend Hanna ja Karl Korsar lõid ühise elustiilibrändi The Korsar, mille loomingust leiab nii kodusisustust, rõivaid, siidrätte kui aluspesu.

Kuidas sündis plaan ühendada jõud?

Oleme juba pikalt koostööd teinud, seega oli see asjade loomulik kulg. Läheneme tööle erinevalt, mistõttu täiendame teineteist palju. Aga meid on alati sidunud visioon luua ajatut, kvaliteetset, end hästi tundma panevat ja silmapaistvat toodet. Meie loomused on paljuski sarnased: oleme elavad, avatud, siirad, lõbusad (eriti veel koos olles!) ja loodetavasti ka inspireerivad. Seda kõike näeme ka oma klientides, sest oled see, mida ligi tõmbad.

Loe ka! Kadri Lainas: “Kleidiga tegi tööd terve Korsarite perekond”

Pikalt te enne mõtisklesite ja kaalusite plusse-miinuseid?

Kuna oleme mõlemad juhtinud oma brände juba aastaid ja kokkupuuteid projektipõhiselt on olnud palju, siis need kahtlused, mis võisid alguses olla, hääbusid kiirelt. Läheneme asjadele spontaanselt ja sisetunde järgi. Oleme arusaamisel, et pead tegema seda, mis sind ennast sügavalt vaimustab ja innustab, sest see ausus kõnetab ning seda tunneb ka meie loomingu kandja.

Kas ühise brändi tegemine hirmuäratav ei tundunud, suuri eriarvamusi ei karda?

Eriarvamused on edasiviiv jõud. Mugavustsoonis kulgemine pole kindlasti käivitav. Eks me ikka karda, kuna oleme õe-vennana väga lähedased ja seda ei taha kaotada. Aga seda enam peabki pingutama ja olema koostööle orienteeritud. Pealegi, me elame erinevates linnades, see annab teatava puhvri võimalikule ülekeemisele.

Kuidas on teie senine koostöö kulgenud?

Taldrikuid ei ole veel pildunud, aga on ka hetki, mil emotsioonid keevad üle – eriti kui on kiire, väsimus või nälg. Tavaliselt oleme siis mõlemad 15 minutit oma nurgas istunud ja taas tööle asunud. Tihtipeale puudub lähedastega koostöötamisel filter, mistõttu on kriitika alati aus ja otsekohene, aga jällegi, see aitab aga jõuda kiiremini tulemusteni.

Loe ka! Disainer Karl-Artur Korsar: “Must on alati ohutu ja … igav?!”

Kas The Korsari tegemistes lööb kaasa ka teie ema?

Ema Hellel on kindlasti ka suur roll uue labeli loomisel. Sõbrad kutsuvad meid naljatades kutsuvad Forresterideks – viidates seriaalile “Vaprad ja ilusad” -, ainsa vahega, et teeme peale klatšimise ja kraaklemise ka tööd.

Hanna ja Karl Korsar disainid ka möödunud suve LHV kostüümid.Foto: erakogu

Nime osas olite kohe kindlad või olid teised variandid ka kaalumisel?

Kindel oli see, et nimes peab sisalduma KORSAR. See on puhas, sirgjooneline, hästikõlav ja mis seal ka salata, juba meie mõlema poolt ülestöötatud nimi. Oli veel paar pisikest mõttevirvendust, aga see tuli kuidagi väga loogiliselt.

Loe ka! Hanna Korsar meenutab teismeea moefopaasid: “Siis pidid olema seelikud ja topid võimalikult napid”

Mille poolest erineb uus bränd teie eelmistest? Milline on valik? Kuidas on töö jaotunud?

The Korsar on rohkem struktureeritud ja suunatud suuresti ekspordile. Anname aastas välja kaks pret-a-porter-kollektsiooni, millesse kaasame ka põnevamaid kunstiprojekte. Kindlasti “paneme vahepeal hullu”, et saaks end välja elada. The Korsar on pigem laiemapõhjalisem elustiilibränd, mis ei piirdu ainult rõivastustega. See on meie nägemus asjadest, mis meid võiks ümbritsed: kodusisutus, rõivad naistele, meestele ja lastele, aksessuaarid siidrättidest kuni aluspesuni. Jätkame nii, nagu oleme teinud ka varem, Karl loob mustrid ja Hanna tegeleb vormiga.

Millal alustate ametlikult tegevust ja millal võib näha teie värsket ühisloomingut?

Esimesed aksessuaarid valmivad selleks veebruariks, poe loodame avada kevadel-suvel. Esimene terviklik kollektsioon tuleb välja sügisel.

Karl, sa elad Berliinis – kas kolid nüüd Eestisse tagasi või sünnivad disainid interneti vahendusel?

Pendeldan endiselt kahe kodulinna vahel.