Maailm ja maitsed

Hollandis on vanglad nii tühjad, et neisse rajatakse luksushotelle

Het Arresthuis on näide Hollandi vanglate tulevikust - sinna pääsemise eest peab päris palju maksma. Foto: Vida Press

Samal ajal, kui paljud ülejäänud riigid on hädas vanglate ülerahvastatusega, on Hollandi omad jäänud nii tühjaks, et oodatud on kõik ideed, mida kasutuna seisvate majadega peale võiks hakata, kirjutab Travel+Leisure.

Viimase kümne aasta jooksul on Hollandis vanglakaristust kandvate inimeste arv kahanenud ühelt kõrgemalt Euroopas kõige madalamaks (hetkel kannab vanglas karistust 5 inimest iga 100 000 elaniku kohta).

Registreeritud kuritegevus on langenud 25% protsenti.

Ja ehkki paljud inimesed väidavad, et asjad pole sugugi nii hästi, kui numbrid näitavad ja kõige taga on politseijaoskondade vähendamine ja mitte kuritegude vähenemine, on fakt see, et paljud vanglad seisavad tühjana ja ootavad uusi rentnikke.

Sellest vanglast ei soovi enam keegi põgeneda. Foto: Vida Press

Osad vanglad on kasutusele võetud Süüria põgenike varjupaikadena, kuid suur osa on muutumas atraktsioonideks turistidele ja ka kohalikele.

Het Arresthuis (mis tõlgituna tähendab koduaresti)Roermondi linnakeses Amsterdami lähistel, on kunagine vangla, mis nüüd tegutseb hotellina. Hotellitoad asuvad kunagistes kongides, mill interjöör on tundmatuseni uuenenud – välja arvatud uksed, mis on tänaseni vanad vangikongide uksed.

Hotellis on ka neli sviiti, mille nimed on Vanglaülem, Advokaat, Direktos ja Kohtunik. Seal on wifi, moodsad telerid ja gurmeerestoran, millest kunagised vangid ainult unistada võisid. Külalised saavad treenida hotelli jõusaalis ja lõõgastuda saunas.

Holland ei ole maailmas siiski teerajaja vanglate hotellideks muutmisel. Vanas vanglas tegutsevaid hotelle liedub ka Helsingis, Stockholmis ja Oxfordis.

Märksõnad: