Ilu

Iidsed ilutarkused tänapäevasele naisele, mis ei aegu kunagi

Vida Press

Kas teadsid, et iluklassik argaaniaõli on pärit Marokost? See vedel kuld on oma eksootilise iluga tuntud marokolannade ilusaladus juba tuhandeid aastaid ning seda kasutatakse regulaarseks näo-, keha-, küüntehoolduseks siiani, kirjutab CNN.

Vähemalt sama kaua on Indias, kurkumi ehk kollajuure sünnimaal, pruudi kõige olulisem ilurituaal pulmapäeval olnud kurkumi maskiga näo õhetama ja särama löömine, et peiule oma iluga muljet avaldada.

LOE VEEL: Tselluliidile tuld lihtsate tõdedega!

Ja me kõik vajame suveks veidi thanaka puudrit. Miks? Sest thanaka puuder, mida saadakse thakanka puu purustatud koortest, on Birma naiste naturaalne päikesekaitse olnud juba 2000 aastat.

Thanaka kaitseb päikese eest ja võitleb naha vanemise vastu. Foto: Silvia Pärmann

8000 aastat tagasi avastati aga Põhja-Ameerikas, et vulkaanilisest piirkondadest tuhka kogudes ning seda sooja termaalveega miksides saavutatakse naha turgutamiseks, noorendamiseks ja ravimiseks imeline mudamass. Muide, ega meie Värska sanatooriumi populaarne ravimuda vann oma omadustelt maha ei jää!

Naha jume parandamine, mürkide väljutamine on siiani, nagu Costa Rica põlisasukad ammu enne meid avastasid, ülipopulaarne vahend (eriti punetava) naha rahustamiseks.