Mis on imeprodseduurina tuntud fotodermiline epilatsioon?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Els Fatah/Unsplash.com

 

Valus tõde on, et isegi kortsudega on lihtsam võidelda kui näol kasvavate karvadega. Karvakasvu soodustavad nii geneetika, organismi hormonaalsed muutused kui ka hormoonravimid.

Õnneks on võimalik ‒ ehkki mitte lihtne! ‒ võidelda karvadega nii kodus, kosmeetiku kui nahaarsti juures.  

Tänapäevaste aparaatide ja vaid kolme kuni viie protseduuriga saab vähendada soovimatute karvade kasvu lausa mõneks aastaks. Aparaat saadab karvale valgusimpulsi, mis suunatakse otse karvanääpsu, kus impulss hakkab seda nõrgendama. See pole kuigi valus ega jäta ka väliseid märke ‒ kohe pärast protseduuri võib otse tööle minna. Fotodermiline epilatsioon mõjub ainult kasvufaasis olevatele karvanääpsudele ja seetõttu tuleb karvade kasvutsüklist olenevalt korrata protseduuri näo piirkonnas 4‒6 nädala tagant. Märgatav karvakasvu vähenemine saavutatakse keskmiselt pärast kolmandat protseduuri, kuigi sageli aeglustub kasv ka juba pärast esimest protseduuri. Tugeva hormonaalse karvakasvu puhul võib olla vaja teha läbi 5‒8 protseduuri.

Protseduuri ei tehta tugevalt päevitunud naha puhul. Samuti ei soovitata kaks nädalat enne protseduuri kasutada pruunistuskreeme ja kuus nädalat enne protseduuri teisi karvade eemaldamise meetodeid (suhkur, vaha, mehaaniline eemaldus).
Hind 65‒125 €,
www.dermamed.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.