Ilu

Jäta meelde! Ka meigipintslite eest tuleb hoolt kanda

Must pintsel mitte ainult ei lase bakteritel tekkida, vaid võib mõjutada ka meigikvaliteeti ja põhjustada harjaste lagunemist. Seega ürita vähemalt korra nädalas seda korralikult puhastada.

1. Kergelt määrdunud pintsli pesemiseks lase harjastele kraanist leiget vett. Vaata, et see ei valguks metallist kinnituse alla, kuna vedelik võib liimi rikkuda.

* Vala kaussi vett ning tilguta sinna veidi beebišampooni. Loputa selles harjaseid, pintslit samal ajal kergelt keerutades. Kui tahad, vala tilk šampooni peopessa ja keeruta selles pintslit, kuni vahend on määrdunud. Loputa jooksva vee all, kuni vesi on täiesti puhas.

* Kuivatamiseks eemalda rätikuga liigne vesi, pigistades samal ajal õrnalt pintslit. Kuivatama asudes lükka harjased endisesse kujusse tagasi.

2. Tugevalt määrdunud meigipintsli puhastamine on keerulisem. Siin aitab oliivi- või mandliõli. 

* Kasta harjased õlisse ja keeruta. Ära lase pintslil liguneda. Liiguta seda pärast õlivanni paberrätikul edasi-tagasi, et mustusest vabaneda.

* Loputa harjaseid leige vee all. Kui pintsel pole ikka veel puhas, korda pesu beebišampooniga. Seejärel loputa, kuni vesi on täiesti klaar. 

* Mähi pintsel õrnalt rätikusse ja pigista üleliigne vesi välja. Eemalda pintsel ja säti paika harjased. 

* Raputa pintslit kergelt, nii saab see vajaliku kohevuse tagasi. 

3. Muide, pintsleid võib pesta ka õrnatoimelise käteseebi või nõudepesuvahendiga.

4. Poest leiab ka spetsiaalse puhastusvedelikku, millega saab küllaltki tüütu kohustuse kiiremini kaelast. 

Make Up Store Pintslipuhastusvedelik

Hind: 13,99 €

Elite Model Makeup pintsli puhastusvedelik

Hind: 7,95

 

 

 

Märksõnad: , ,