Kultuur

Juba kümme aastat Barcelonas elanud eestlanna esineb sel nädalavahetusel koos bändiga Eestis

Barcelona bänd Lemozine. Foto: erakogu

Lemozine on Barcelonas põhinev elektrooniliste mõjutustega rokkbänd, mille esilauljaks on Tartust pärit Maria Lindmäe. Lemozine’i muusikat iseloomustavad kanged, kohati psühodeelsed kitarririfid, agressiivsed saksofonimeloodiad ja Maria võimas soul’ilik tämber.

Juba kümme aastat Barcelonas elanud ja praegu paralleelselt doktorikraadi tegev Maria kohtus bändi produtsentide Raul Costafreda ja David Riberasega kaks aastat tagasi. Tol hetkel otsisid Raul ja David oma uue projekti jaoks lauljannat, kes suudaks laulda nende vastsündinud rokklugusid veidi pehmemaks. Juba esmakohtumisel tekkis kolme muusiku vahel suur sümpaatia ja selle tulemusel sündiski kaks aastat hiljem nende esikplaat “Things We Should Say”, mida nad tulevad 8-9. juunil ka Eestisse tutvustama.

Maria sõnutsi on bändi tulevikuplaaniks esineda rohkem Eestis ja Skandinaavias, samuti laiendada haaret ka Prantsusmaale.

Kontserdid toimuvad 8. juunil kell 22.00 Tallinnas Lounge Factorys ja 9. juunil kell 16.30 Eesti Lennupäevadel Tartus asuvas Lennundusmuuseumis.