Ilu

Juuksuri lihtsad nipid, kuidas vältida juuste rasuseks muutumist

Foto: Unsplash

Pane müts pähe ja võta peast ära. See on talvel täiesti tavaline rutiin, mida tuleb päeva jooksul teha mitmeid kordi. Sellest ei oleks muidu lugu, kui juuksed ei muutuks rasuseks ja vastu pead hoidvaks.

Juuksur Mariliis Tamme sõnul ei ole isegi suurt vahet, mis aastaaeg parasjagu on. “Iga inimese peanahk toodab erinevalt rasu: ühel rohkem ja teisel vähem. Otsest lahendust nendele, kelle on suurem rasu tootlikkus, ei olegi.”

Seetõttu kiputakse pesema pead iga päev, kuid soovitatav on teha seda siiski nii harva kui võimalik. “Vesi kuivatab juukseid, mistõttu need muutuvad tuhmiks, kuivaks ja hakkavad murduma.”

Õnneks on olemas nipid, kuidas hoida ilusat soengut kauem värskena. “Kuivšampoon on imeline leiutis! See ei asenda tavalist šampooni, kuid see on hea lahendus neile, kes ei soovi pesta väga tihti kiharaid.”

Mariliis toonitab, et kuivšampooni tuleb kasutada tõesti nii harva kui võimalik, sest selle liigne tarvitamine kuivatab peanahka, ummistab poore ja tekitab kõõma.

Teine hea võimalus on krepptangidega lokitamine. “Lokke tuleb teha pärast pesu kuivadesse juustesse, sest need lisavad kohevust ja pea ei muutu nii ruttu rasuseks.”