Ilu

Kaitse nägu päikese eest õigesti

Kui see veel kellelegi üllatusena tuleb, siis päikesekaitse on vananemisvastane vahend number 1! Seda muidugi vaid juhul, kui kreemitada korrektselt ja iga päev. Ka siis, kui väljas sajab, ka siis, kui päev möödub vaid kontoris – päikesekiirgusest ei ole pääsu kusagil.

On oluline teada, kuidas kanda päikesekaitsetooteid nahale nii, et need oma tööd täies mõjus teha saaksid. Lihtsalt kreemitriip siia ja veidi patsutamist sinna on raiskamine, ka ei päästa siinkohal eriti kõrge kaitsefaktoriga totsiku valimine.

1. Alusta tavapärase näohooldusega ehk puhasta ja niisuta nahk.

2. Kõige tähtsam reegel – päikesekaitsetooteid kasutades ei tohi olla kokkuhoidlik! Tavaliselt näeb see välja umbes nii, et isegi kui nägu saab veidikene kreemikihti peale, siis kaelale jõuab vaid kätele jäänud ülejääk. Aga tegelikult tuleks välja valada täiesti uus kogus. Ka tuleb kaitset sagedasti uuendada.

3. Päikesekaitset hakka peale kandma kaela piirkonnast. Kunagi ei tohiks kaelale tooteid kandes teha liigutusi lõuast alla dekoltee suunas, sest see venitab nahka. Kreemitatakse just vastupidi ehk üles lõuajoone suunas. Ja unustada ei tohi ka kuklapiirkonda, sinnagi pääseb päikene vaevata. Kanna kreemi nahale näppudega, nii on tulemus ühtlasem.

4. Kui on plaan kanda avatud dekolteega riietuseset, tuleks ka see piirkond kaitsefaktoriga katta.

5. Näonaha kaitsmist alusta ninapiirkonnast. Sel lihtsal põhjusel, et tavaliselt on ninaots see, mis kipub vaevata ära põlema. Edasi liigu põskedele, otsmikule, lõuale, samuti ära unusta nahka ülahuule kohal. Ja juuksepiir! Kartes juukseid kreemiga kokku teha, jääb seal nahk sageli kaitseta. Seega peab olema hoolas ning kandma kreemi juuksepiirini välja. Hea nipp on panna salgukesed hetkeks peavõruga eest ära.

6. Kreemitamata ei tohi jääda ka kõrvad ja eriti just nende tipud, sest oma õrna naha tõttu põlevad nad kergesti.

7. Edasi võib asuda tegema tavapärast meiki. Suvel on nahal lihtsam taluda mineraaltooteid. Ka need sisaldavad tavaliselt päikesekaitset ja lasevad nahal paremini hingata.

Proovi näiteks neid päikesekaitsetooteid:

Sisley Super Soin Solaire Protecteur de jeunesse Visage päikesekaitsekreem näole SPF 30+

Hind: 167,99 € (60 ml)

Eisenberg Anti-Ageing Facial Sun Care SPF päikesekaitsekreem SPF 50+

Hind: 39,99 € (50 ml)

Eco näogeel SPF 30+

Hind: 32,99 € (30 ml)

Shiseido Expert Sun Aging Cream päikesekaitsekreem näole SPF 30+

Hind: 38 € (50 ml)

La Roche-Posay päikesekaitsekreem näole SPF 50+ 

Hind: 19,69 € (50 ml)

Sensai Silky Bronze Soothing After Sun Repair Mask päevitusjärgne jahutav mask

Hind: 105,99 € (60 ml)