Maailm ja maitsed

Kas teadsid, et intelligentsele inimesele sobib üksi reisimine rohkem?

Foto: Vida Press

Kui eelistad reisida pigem üksi kui suure seltskonnaga, siis võib see olla selle põhjuseks mitte halb iseloom või introvertsus, vaid lihtsalt see, et oled keskmisest intelligentsem, kirjutab Travel+Leisure.

Suurbritannia psühholoogide läbi viidud uuringust selgub, et intelligentsed inimesed on eluga tõenäoliselt vähem rahul, kui nad peavad oma sõpradega ja kolleegidega liiga sageli suhtlema.

Pikaajalises uurimustöös osalesid 15 000 18-28-aastast inimest. Psühholoogid tegid kindlaks, et uuringus linnas elavad osalejad olid üldiselt õnnetumad kui need, kes elasid maapiirkondades. Ja need osalenud, kes nägid oma sõpru sagedamini, väitsid, et on eluga enam rahul.

Keskmise inimesega on tõesti nii, et kui ta elab väikelinnas ja suhtleb sõpradega tihedalt, on ta ka õnnelik. Kuid kõrge intelligentsiga inimeste puhul on asi vastupidi: mida harvem nad oma sõpru päris elus kohtavad, seda õnnelikumad nad on.

Üks psühholoog pakus välja ka teooria, et targemad inimesed teevad väärtuslikumat tööd, on näiteks kirurgid, teadlased, kunstnikud. Ja kui nad siis peavad töös pausi tegema, et sõpradega välja minna, tundub neile, et nad pole enam olulised. Väärtuslikkus on aga üks õnnelik olemise kriteeriumitest, väidavad psühholoogid.

Kuid uuring esitab ka uusi küsimusi: kas inimesed, kes elavad linnades, olid õnnetud juba enne seda, kui linna kolisid või on õnnetud linliku elustiili tõttu? Ja kas inimesed on intelligentsed sellepärast, et nad vähem suhtlevad või nad suhtlevad vähem sellepärast, et on intelligentsed?

Et nendele küsimustele vastused saada, peaksid kõigepealt üksi reisile minema.

Märksõnad: