Kultuur

Kolm festivali, mida pead Eestis augustis külastama

Leigo Järvemuusika festival. Foto: Jarek Jõepera/Visit Estonia

Leigo Järvemuusika Festival
4.08-5.08.2017
Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades.

Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine.

Leigo on unikaalne festival terves Euroopas, kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna. Samuti pakuvad kauni looduse ja sisuka muusika liit ainulaadseid ja kestvaid elamusi.

RuhnuRahu
18.08.-20.08

RuhnuRahu on Eesti väikseim kultuurifestival, mis ühendab muusika, kunsti, filmi, teatri, looduse ja hea seltskonna suve lõpetamiseks.

Festivali kavas on filmid, peened muusikud ja plaadikeerajad, kohalik toit ja kauge kohv, talgud saare heaks, sõidud vanalaev Runbjarniga, loodus- ja kultuurikõnnid, laste töötoad, arutelu ja muu inspireeriv, mida mujalt ei leia.

Limo rand Ruhnus. Foto: Silvia Pärmann

Pärnu Maitsete Uulits – Tänavatoidu Festival
26.-27.08

Suvisel augustikuu nädalavahetusel leiab Eesti suvepealinnas Pärnus ühel kõige aktiivsemal tänaval tõeline retk maitsete paradiisi.

Supeluse tänavale sõidavad kokku lähemalt ja kaugemalt suuremad ja väiksemad toidutreilerid, kust pakutakse head ning paremat söögipoolist. Märksõnaks on värske, moodne, põnev ja muidugi ülimalt maitsev tänavatoit, mis on valmistatud hooajalisest, tervislikust ja soovitavalt kohalikust toorainest.

Haara toit ja jook kaasa ja liigu edasi!

Foto: Scanpix

 

Märksõnad: