Kultuur

Kolm kõige lahedamat kohta muuseumiööks sel laupäeval

Flo Kasearu majamuuseumi aed on samuti vaatamisväärsus - selle kujundasid eelmisel suvel Korea aednikud. Foto: Silvia Pärmann

Muuseumiööl avavad tasuta uksed sajad muuseumid üle Eesti. Ära mine neisse, kuhu iga päev minna võib – laupäeva ööl on avatud ka paljud ülilahedad väikesed muuseumid ja muud kohad, kuhu muidu saab vaid eelneval kokkuleppel või üldse mitte.

1. Flo Kasearu majamuuseum
Pebre 8, Pelgulinn, Tallinn
Flo Kasearu Majamuuseum on igapäevaselt ümberkujunev ekspositsioon kustniku loomingust tema kodu kahel korrusel, pööningul, keldris ja hoovis. Lisaks on muuseumis raamatukogu, pood, lastenurk liivakastiga, võimalusel ka kodukohvik ja SAUN!

MÖÖ programm

19.00 Giidituur
21.00 Giidituur
21.00-23.00 muuseumisaun
Muuseumisaunaks võta võimalusel oma rätik ja muu vajalik kaasa!

Loe lisa muuseumi kodulehelt.

2. Pärnu Vanalinna üheöömuuseum Kohvihoovik
Kohviku hoone on ehitatud 1760ndatel aastatel, mistõttu on tegemist ühe vanima säilinud elumajaga Pärnus.
Munga 9 maja on läbi aegade olnud koduks mitmele tuntud ja lugupeetud Pärnu perele. Siin on 250 aasta jooksul elanud nii raehärrad, kaupmehed kui kirikutegelased. Majal on säilinud autentne iidse surnuaia kohale ehitatud tagahoov, kus suvel tegutseb ka välikohvik.

Maja ajaloole tuginedes pajatab kohvik lugusid vanast ajast ja toob tänapäeva ammuste aegade maitseelamusi.

MÖÖ programm

Muuseumiöö muudab Kohvihooviku mänguliseks. Siin saavad mängijad end proovile panna klassikalises malepartiis või hoopis lasta end kaasaegsematel lauamängudel kaasa haarata.
Ohtralt mängulusti pakub ka lõhnarada. Tule proovi kas suudad aroomid ja ained omavahel kokku viia.

Kohvihooviku seinad on mängijate jaoks kaunistatud Anke Pikneri balletiteemalise maalinäitusega ja Elen Palootsa esimese fotonäitusega Dubaist.

NB! Pärnus tegutseb veel kans üheöömuuseumi, mille kohta leiad infot Muuseumiöö programmist.

Loe lisa Kohvihooviku kodulehelt

3. R. Paul Firnhaberi kodugalerii-muuseum IMAGI
Tartu 80b, Viljandi
Viljandisse elama asunud ameeriklasest kultuuriloolase R. Paul Firnhaberi erakogu on aardelaegas täis kaugete rahvaste taieseid ja rituaalesemeid. Muuseumiööl on Firnhaberi kodu avatud tasuta külastamiseks kell 18.00 – 23.00

Loe lisa kodumuuseumi kodulehelt.

Märksõnad: