Kolm parimat kohta koolivaheajareisiks, kuhu saab sõita Tallinnast mõne tunniga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Oktoobrikuine Pariis. Foto: Unsplash

Pariis

Pariisi turistimagnetid on seni olnud Eiffeli torn, Jumalaema kirik ja Champs-Élysées’ avenüü, ent see võib muutuda, kui täitub ambitsioonikas plaan lisada linna katusemaastik UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kõrgelt vaadates joonistuvad välja Pariisi sirged tänavad ja kaunis katusemuster – prantslased peavad seda sama suureks vaatamisväärsuseks kui Mona Lisa naeratust. Pariis alustas just selle nimel protsessi, et katused saaksid pandud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Ent ilusal sügispäeval on ka maapinnal jalutades palju avastada, mis on korraga hariv ja huvitav. Näiteks St. Germain’ ja ladina kvartalid. Hemingway fännid võivad seal proovida tunnetada tema vaimu – või siis anda viimane lihv mõnele enda kirjatööle – kohvikus Les Deux Magots St. Germain linnaosas, kus kuulsat kirjanikku kunagi tihti nähti. Igal reedel korraldab Paris Walks giidiga jalutuskäigu Ladina kvartalis kuulsa kirjaniku jälgedes. Joyse, Orwell, Balzac ja paljud teised sama kuulsad nimed elasid naabruses.

Vihmase ilma korral põigake sel nädalal avatud Musée Yves Saint Laurent’i

Igatahes suudab Pariisis alati midagi uut pakkuda isegi kohtades, kus olete kümneid kordi käinud. AirBalticu otselennud viivad väga mõistliku hinnaga ja paaari tunniga kohale.

Pariis. Foto: Unsplash.com

Stockholm

Rootsist on pärit hetke üks kuumemaid nimesid Lisbeth Salander – ja teda pole isegi mitte päriselt olemas. See on päris selge märk, kui fantaasiarikast puhkust Stockholm suudab pakkuda. Et oleks selge, kui tõsiselt võetavad kirjandus ja kirjanduskangelased on, tuleb vaid vaadata, kes korraldab kirjanduslikku jalutuskäiku Millennium Tour Stieg Larssoni loodud Lohetätoveeringuga tüdruku jälgedes. Seda teeb nii väärikas asutus kui Stockholmi Linnamuuseum

Enne tätoveeritud häkkeri Lisbeth Salanderi väljailmumist oli Rootsi suurim kirjanduskangelane kahtlemata Pipi Pikksukk. Tema looja Astrid Lingreni auks püstitatud mälestusmärk asub Tegnérlundeni pargis, mis on sügisel imeline koht jalutamiseks.

Pole ime, et eile kuulutati just Stockholmis – nagu igal aastal – välja Nobeli kirjanduspreemia võitja. Nobeli muuseumisse tasub seega kindlasti minna. Leiutaja Albert Nobel pani Stockholmi maailmakirjanduse kaardile oma Nobeli preemiaga, mis ülistab lisaks kirjanikele ka teadlaste ja rahu eest võitlejate tööd. Mine Nobeli muuseumisse ja pärast seda kindlasti Raekotta, kus iga aasta detsembris auhinnad välja antakse.

Stockholm. Fotot Sallie Michalsky/Unsplash.com

Saaremaa

20. oktoobril algav Saaremaa Kolme Päeva jooks peaks kompenseerima ohtrat istumist. Lisaks ootavad kohapeal spaad ja restoranid oma tuntud headuses. Eestis on täpselt 2222 saart, aga miskipärast on just Saaremaal sügisene loodus ja õhk eriti mõnusad ja värskendavad. Suvepuhkustest meelde jäänud väiksed rannasopid ja külaelu on jäänud päris vaikseks, kuid seda paremini on kuulda looduse hääled.
Mahajoostud ja jalutatud kalorite tagasisaamine on Saaremaal väga meeldiv.

Kuressaare restoranielu on Eesti väikelinnade omadest üks elavamaid. Iga hotelli juurde kuulub vähemalt üks söögikoht ning lisaks on linna peatänava äärde, kui lossiparki laiali pillutud veel mitu kohvikut-restorani. Kui mitte muus, siis arhitektuuri poolest torkab muidugi kõige enam silma Kuressaare Kuursaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.