Maailm ja maitsed

Kolm parimat restorani Tallinnas, kus taimetoitu nautida

Foto: Unsplash

Aasia restoranid on alati kindla peale minek, kui seltskonnas on taimetoitlasi – ent erilisemateks elamusteks on need kohad tõelised pärlid.

Vegan Restoran V

Põhjusega Hõbelusikaga pärjatud vanalinna söögikoht on populaarne nii veendunud taimetoitlaste seas kui ka nende hulgas, kes tegelikult liha ei põlga. Mõnusas atmosfääris on taimetoitudele lähenetud hulga loomingulisemalt kui tavapärane pasta pestokastmega või muud taolised stamplahendused. Inspiratsiooni on korjatud ka Aasiast, aga kelles tofu ainult õudust äratab, ei jää kindlasti ka nälga. Mõnusalt on lahendatud ka tavaliselt lihaga tehtavad road nagu borš, Caesari salat ja burger.

Ö – tõeline gurmee

Ö on aastaid vaimustanud muidugi ka kõiki lihasööjaid, ent tõelisi gurmee-elamusi otsivad taimetoitlased oskavad seda avamisest alates Tallinna tipprestoranide hulgas püsinud kohta eriti kõrgelt hinnata. Ö kokad armastavad kohalikku toorainet ning Eesti metsad ning nende maagilised annid, puhas õhk ja must muld annavad oskajatele fantastilisi võimalusi kokkamiseks.

See on ka kogu Eesti ainus fine dining restoran, mis on mõelnud veganitele – päevase etteteatamisega on Ö kokad valmis pakkuma ka näiteks seitsmekäigulist vegan-degustatsioonimenüüd.

Ruokaöveriviikonloppu, viimeistely hattaralla. ????‍♀️ #rakkaudestaruokaan

A post shared by Hanna (@hannaylimannila) on

Rucola

Kui armastad klassikalist lähenemist taimetoidu roogadele, kus menüüs domineerivad salatid, pitsad ja pastad, siis Rucola teeb seda kõige paremini. Veganid jäävad küll hätta, ent positiivsena läheb kirja see, et kõiki pastaroogi on võimalik valmistada ka gluteenivabast pastast. Hooajaseentega risotto saab seenehooajal – mis tundub hetkel küll olevat kättesaamatus kauguses -, eriti kõrgeid hindeid.