Ilu

Kolm toidutrendi, mis võiksid staarkoka Gordon Ramsay arvates lõppeda nüüd ja praegu

Staarkokk Gordon Ramsay Foto: Scanpix

Need, kes on näinud kuulsat telesarja “Meisterkokk”, teavad, et Gordon ei ole kohe kindlasti suu peale kukkunud. Tema teravatest ja mõneti liigagi otsekohestest väljaütlemistest võib leida loendamatul hulgal meeme. Nõnda võib aimata, et tal on ka toidutrendide osas oma arvamus.

Ajakirja Popsugari intervjuus jagas Gordon mõtteid, millised söögihullused võiksid kohe lõppeda. Esimese hingetõmbega ütles kokk: “vahud”. Tema sõnul on magustoidu juures see põnev lisand, kuid soolase puhul täiesti arusaamatu. Pealegi nägevat see välja nagu mürgine saaste.

Teiseks on Kobe (Jaapani mustadelt veistelt pärit liha) pallid. Meie restoranide menüüdes võib küll seda erilist sorti kohata, kuid mitte pallikeste kujul. Kuid Gordoni jaoks on see täiesti lugupidamatu, et midagi nii kallist ja hinnalist pätsikeseks veeretatakse.

Samuti ajab Gordonil kopsu üle maksa trühvliõli, sest seda kasutatakse igal pool valedel põhjustel. Tema sõnutsi arvavad palju, et ainuüksi see nimi menüüs muudab roa ekslusiivsemaks. Mõistagi nad eksivad – Gordon soovitab selle kohe kraanikausist alla valada.