Ilu

Kosmeetik annab nõu, kuidas olla kindel, et valitud näokreem on sobiv

Foto: Unsplash

Seistes poes näokreemi riiuli ees võib silme eest kirjuks minna, sest valik on tõeliselt suur. Kosmeetik Pille Vint tuletab meelde, et sobiva toote valimisel tuleb lähtuda nahatüübist, mille kindlaks tegemisel on hea küsida nõu spetsialistilt või müügikonsultandilt.

Foto: erakogu

“Kreem on sobiv, kui nahk pärast pealekandmist ei kisu, puneta ega kipita: välja arvatud AHA-happeid sisaldavad määred.”

Pille hoiatab, et mõnikord võib pärast uue võide kasutusele võtmist ilmuda nahale väikesed punnikesed. “See ei pruugi tähendada, et toode ei sobi, sest selline reaktsioon võib olla tingitud silmale nähtamatutest mikrokomedoonidest, mis hakkavad tõusma rakkude aktiviseerumisel pinnale.”

Juhul kui naha olukord ei parane nelja kuni kaheksa nädala jooksul soovitab Pille vahendi kasutamise lõpetada, sest siis on tegemist juba pooride ummistumisega.

Kusjuures valikut tehes tuleb vahet teha ka kuivusel ja niiskusvaesusel. “Kui nahk on kuiv, pingul ja kare, siis vajab see rohkem pehmendavaid ja toitvaid lipiide nagu looduslikud õlid, rasvhapped ja keramiidid.”

Ent dehüdreeritud palge olukorda parandavad aga veepõhiseid niisutajaid: hüaluroonhape, glütseriin, uurea ja AHA-happed, milleks on glükool- ja piimhape. Muide, mida vesisem proovides kreem tundub, seda niisutavam see on.