Kosmeetik Laura Aidla jagab nõu, kuidas kaitsta näonahka karmide külmakraadide eest

  • Ilmaennustused kinnitavad ühest suust, et lõikavat tuult ja miinuskraadi jagub veel päevadeks. Kuidas aga kaitsta näonahka, et see ketendama ei hakkaks ja huuled külma käes ei praguneks? Tartus asuva Võlumaa ilusalongi kosmeetik Laura Aidla jagab õpetusi.

Laura Aidla. Foto: erakogu

Puhasta nahka
Öösiti toimub naharakkude uuenemine, seetõttu tuleb hoolt kanda, et õhtuti saaks nägu korralikult puhastatud. Ka kreemid hakkavad alles siis mõjuma. Kasuta näiteks niisutavat näopiima või vali pesuks puhastuskreem – nii väldid kuivuse tekkimist. Pesemiseks eelista pigem soojemat kui jahedat vett.

Natura Siberica niisutav näopiim 200 ml 6,90 € (Kaubamaja)

Võimalusel kasuta nii öö- kui päevakreemi
Sellele, et naharakud uueneks, peab kaasa aitama. Jäta meelde, et öine lisaniisutus kaitseb nahka jäise tuule eest. Loomulikult hoiab see ka nahka noorena. Kui öökreem võiks olla kergem, siis päeva oma tuleb valida tihke ja toitev.

Sothys Energizing öökreem 73 € (beautystore.ee)

Kui rahakott ei pea vastu erinevate vahendite soetamisele, osta endale selline 24 tunni kreem, mis sisaldaks lipiide. Need aitavad tugevdada naha loomulikku kaitset välismõjudele.

Pst, kui kasutad toitvat kreemi, siis võid sellele ka jumestuse teha. Meik kaitseb omakorda näonahka. Peamine, et jälgiks, et nahk saaks hingata.

Vesi ja vitamiinid on A ja O
Kindlasti tuleks tarbida palju vedelikku, et nahk ei kaotaks oma loomulikku sära ja niiskust. Samuti tarvita D-vitamiini ja söö palju juurvilju.

D-pärlid 1000 kapslid 40 tk 6,20 € (Südameapteek)