Ilu

Kosmeetik Liis Elli toob välja põhjused, miks su näonahk võib halvaks muutuda

Foto: erakogu

Reklaam teeb ajupesu

Liis Elli sõnul on naha olukord paljustki tingitud kodusest hooldusest: “Kõigepealt küsin kliendilt, milliseid tooteid ta kasutab ja mis eesmärgil.” Paraku inimesed ei süvene, mis on just neile sobiv, sest lähtutakse meelde jäänud reklaamist.

Liis lisab, et tänapäeval ei ole suures plaanis vahet, kust sa kreemi või näovett ostad. “Apteegist ostetud toode peaks justkui tekitama kliendis usaldust, kuid kahjuks ei lähtu meditsiin sellest, millist mõju avaldab toode organismile. Selle asemel kustutakse lihtsalt tulekahju.” 

Liis toob näite, et tooted võivad sisaldada parafiinõli, mida kasutatakse tüüpilistes salvides ja kreemides, kuid tegemist on tegelikult naftaproduktiga. See annab nahale heaolu tunde, kuid probleem jääb endiselt alles ja abi sellest ei saa.

Ei parabeenile

Seega on oluline lugeda hoolega etiketil olevaid koostisaineid. “Hoolikalt peab jälgima koostist. Sees ei tohi kindlasti olla mineraalõli või parabeenseid sälitusaineid. Kui nime lõpus on parabeen, siis ei soovitaks seda valida. Palju kasutatakse kreemides ka kookosõli, mis on nahale raske ja ei lase sel hingata. Seetõttu tekivad põletikulised protsessid ja komedoonid.”

Lisaks ei tarbita piisavalt vedelikku. Liis soovitab juua aluselist vett, mida on happelisel organismil kergem omastada. “Kraanivett juues hakkab keha seda esmalt aluseliseks muutma, see võtab aga aega umbes pool tundi,” põhjendab Liis.

Kindlasti tasub meeles pidada, et ühel probleemil ei ole ainult ühte põhjustajat, vaid on üldjuhul tingitud mitmest tegurist. Ei saa ka unustada geneetilisi soodumusi, toitumist ja elustiili, mis mõjutavad samuti nahka.

Kui soovid kõigest lähemalt kuulda, siis on sul võimalus osaleda 9. novembril toimuval  “Tervisliku Ilu” õhtul.