Kui kasutad näohooldusvahendeid, siis iluspetsialist soovitab jälgida just seda kuupäeva

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Magnus Heinmets

Kui leiad riiulilt ilutoote, mille oled juba ära unustanud, siis enne kasutama hakkamist on oluline kontrollida üle aegumiskuupäev. Medemise iluspetsialisti Liisa Raudmetsa sõnul on sellest veel olulisem hetk, millal on tehtud toode lahti.

“See on see moment, kui koostis puutub kokku õhu, bakterite ja muude välisteguritega,” selgitab Liisa. Nendel mõjutustel hakkab sisu riknema, mistõttu on soovituslik eelistada avatud potsikute asemel pakendeid, mis on suletud või pumbaga pudelis. Tänu sellele ei saa õhk ligi ehk on oksüdeerumist vähem. 

“Soovitan kreemi ja seerumi ära kasutada kuue kuu kuni ühe aasta jooksul. Kui toode on läinud paar päeva üle aja, ei pea tekitama kohe paanikat, sest sel hetkel peabki meenutama, millal on pakend avatud ning analüüsima, kas tekstuur on muutunud: lõhnab teistmoodi, värvus on teine, konsistents liiga vedel või liiga paks.”

Kahtluse korral tuleb jälgida pärast kasutamist, kas nahale on tekkinud punetust või muutunud põletikuliseks. Juhul kui on, siis tuleb visata vahend ära.

“Oluline on ka teada, et näiteks C-vitamiiniga seerum on kuupäeva järgi kauapüsiv, kuid seda ainult õigesti hoiustades. Nimelt on C-vitamiin tundlik päikesevalgusele, mistõttu peab seda hoidma pimedas, kuivas ja pigem jahedas kohas.”

Liisa lisab, et näiteks näomaske on soovitatav hoida külmkapis, kus need püsivad kauem värskena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.