Kuidas silmaümbrusekreeme õigesti kasutada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Vida Press

Peel & Belle ilusalongi kosmeetik Kelli Peel selgitab, et silmaümbruse piirkond on tundlikum ja nahk seal on õhem kui mujal, mistap ei panda silmakreeme kunagi silma limaskestale liiga lähedale. See põhjustab tundlikkust ja ärritust, mis võib päädida pisaravooluga. Silmakreemi tuleb kanda alati hoopis limaskestast kaugemale, kulmuluu ja silmakoopa peale.
“Kindlasti tuleb silmas pidada, et silmakreemi kogus peab alati olema minimaalne. Umbes väikese pärli suurune. Tihtipeale liialdatakse nii silma- kui näokreemi kogusega,” ütleb ta.
Head teevad silmaümbrusele kergelt näpistavad ja patsutavad masseerivad võtted, välisnurgast sissepoole suunatud ringitamised. “Iga kreemi kohta tuleks lugeda läbi kasutusjuhend, sest näiteks kõik kreemid pole spetsiaalselt ülalaule või kulmu alla mõeldud,” rõhutab Peel.

Miks aga silmaalused tumedaks muutuvad ja vahel selle vastu ka kreemitades ei saa? Kõige sagedamini võib süüdistada stressi, vähest und ja kroonilist väsimust. Teiseks geneetilist soodumust ja anatoomilist erisust. Kolmandana annab oma osa keskkonna saastatus.

“Otsene põhjus on K-vitamiini-vaegus organismis, mis tähendab, et vereringe aeglustub veenides. Viimase tagajärjel jääb hapnikuvaene, tumedamat värvi veri püsima silmapiirkonda, kus nahk on kõige õhem ja läbipaistvam,” selgitab ta. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.