Mood

Kuidas valida päikeseprille?

GUESS

Rusikareegel prillide valikul on: igapäevaseks kasutamiseks tuleks valida päikeseprillid, mis on 100% UV-kattega! Kui sulle on sinu silmad olulised, siis väldi plastikklaasidega prille ja tee alati kindlaks oma prillide UV-kaitse tugevus. Loomulikuks vaatamiseks on parimad katete toonid roheline, hall ja pruun. Kui roheline ja hall jätavad toonid samaks, siis pruunid klaasid muudavad vaate veidi kontrastsemaks.

Päikseprille valides tuleks arvestada ka sellega, millistes tingimustes prille kasutama hakatakse. Autoga sõites sobiksid kõige paremini polariseeritud kattega päikeseprillid ning klaasid ei tohiks olla kõige tumedamad. Polariseeritud klaasidele on lisatud õhkpeenike kiht, mis takistab valguse murdumist ning vähendab peegeldumisest tulenevat müra. See eemaldab silmale ebameeldivad peegeldused ning muudab pildi selgemaks. Näiteks võtavad need ära peegelduse veelt, asfaltilt, lumelt ning klaasilt. Polariseeritud klaasid on soovitatavad ka sportlastele, kellele on oluline terav pilk ning äärmine täpsus.

Päikeseprillide valimisel on oluline ka arvestada kandja näokujuga. Näiteks ei ole soovitatav valida ümarale näole ümarat raami ning kandilisele kandilist. Kuid see ei pruugi kõigi puhul nii olla, mistõttu tasuks alati kõik variandid läbi proovida, sest lõppude lõpuks on ikkagi oluline see, mis on sulle mugav ja sobiv.

LOE KA: Parimad päikeseprillid igale näokujule