Maailm ja maitsed

Kümme kohta, kuhu just sel aastal peaks puhkusele sõitma

Table Mountain Kaplinnas, Lõuna-Aafrika Vabariigis. Foto: Silvia Pärmann

Maailma üks suurimaid reisijuhtide kirjastajaid Lonely Planet avalikustas aasta oodatuima reisisoovituste nimekirja.

Lonely Planeti toimetaja arvates on järgmisel aastal kõige enam põhjust külastada just neid riike:

10. Lõuna-Aafrika Vabariik

Rannad ja mäed, metsik loodus ja veinid – ja ärge unustage ka kosmopoliitse Kaplinna kultuuri- ja disainielu. Sinna on alati põhjust sõita. Ent järgmisel aastal möödub 100 aastat Nelson mandela sünnist ning sel puhul toimub terve aasta jooksul rida põnevaid kultuurisündmusi, spordiüritusi ja pidusid.

9. Hiina

Maailma suurima rahvaarvuga riik on suur, ilus, täis saladusi ja seiklusi. Kuna Hiina on lõpuks valmis saamas oma kiirrongide võrku, on seal reisimine järgmisest aastast kiirem ja lihtsam kui kunagi varem.

8. Mauritius

Imekaunid rannad ja veesport. Luksushotellid ja mesikud matkarajaid. Järgmisel aastal tähistab saareriik oma iseseisvuse 50.aastapäeva, mis kahtlemata kujuneb meeleolukaks.

Euroopast on sinna lisandumas lende, näiteks KLMi oma Amsterdamist.

7. Gruusia

Me oleme seda alati teadnud – külalislahked inimesed, kaunis loodus, võrratu köök ja veel võrratumad veinid. Nagu Eestigi, tähistab Gruusia ka järgmisel aastal oma iseseisvuse 100. sünnipäeva.

6. Malta

Vahemere saareriik pakub päikest, muretut puhkust ja küllaga kultuuri – pealinn Valletta on järgmisel aastal Euroopa Kultuuripealinn.

5. Uus-Meremaa

Maailma üks turvalisemaid riike ning ka üks puhtama loodusega riike on puhkusesihtkohaks hea valik tegelikult ükskõik millisel aastal.

4. Djibouti

Tilluke Djibouti on väärt avastamist! Aafrika idaosas asuvas riigis on vaimustavad rannad ja loodus. Nii dramaatiliselt kaunist kohta annab maailmast ostida!

3. Portugal

Suure naabri Hispaania varjust lõpuks välja murdnud Portugal on Hispaaniast vaoshoitum, vaiksem ja võluvam. Douro veinipiirkond, Lissaboni kultuurielu, Porto vaated ja rannad igal pool. Lisaks kõigele on Portugal Euroopa üks soodsaima hinnatasemega riike.

Douro jõe oru veiniistandused on kantud isegi UNESCO maailmapärandi nimistusse. Foto: Silvia Pärmann

2. Lõuna-Korea

See on moodne Aasia. Iidne ajalugu ja homne päev on siin kõrvuti. Kõigi spordifännide jaoks on lend sinna kohustuslik – olümpiamängud toimuvad just seal ja juba veebruaris!

Lõuna-Korea rannik on täis väikeseid idüllilisi puhkusesaari. Foto: Silvia Pärmann

1. Tšiili

Veel üks riik, mis saab oma ümmargust sünnipäeva tähistada. Tšiili on iseseisev olnud juba 200 aastat!

Looduse ilust ja vaatamisväärsustest seal puudust ei ole – nagu ka randadest ja suusamägedest, veinist rääkimata!

Torres del Paine Rahvuspark, Tsiili. Foto: Olga Stalska/Unsplash.com

 

LOE KA: KÜMME ASJA, MILLE POOLEST EESTI ON AINULAADNE KOGU MAAILMAS