Mood

Liis Lemsalu disainis oma kleidi ise ja see valmis vaid nädalaga

Foto: Kalev Lilleorg

Seda teavad juba kõik, et 24-aastane lauljanna noppis Eesti Muusikaauhindade jagamisel kaks auhinda – Aasta Naisartist ja Aasta Album. Uurisime Liisilt, kuidas sündis tema pilkupüüdev sirelilla outfit, mis paljastas neiu ideaalses vormis keha.

Kelle loomingut kannad?

Looming on nimetu, küll aga tegin ma selle koos oma õmblejaga, kes aitas minu ideed paberi pealt ellu viia.

Kes tegi disaini?

Kleidi disanisin ise ja õmbleja oli minu käepikendus, kes aitas selle kõik võimalikuks teha. Käisin mööda kangapoode just seda õiget kangast otsimas, kuni leidsin selle ilusa pastelse lavendli ideaali.

Kas kasutad tihti õmbleja teenuseid?

Olen viimasel ajal veidi rohkem õmbleja abi kasutanud

Kui palju varem hakkasid selle outfit’i disainimise ja tellimisega tegelema?

Ajaline faktor oli tegelikult suhteliselt lühike. Viisin oma kanga ja näidise õmbleja juurde siis, kui aega oli jäänud vaid nädal aega. Seega suhteliselt kiiresti valminud idee.

Kas oli kohe visioon outfitist olemas EMA jagamise jaoks?

Alguses oli siiski ideede tühjus, kuni avasin Pinteresti ja hakkasin sealt endale erinevaid ideid ammutama.

Miks just lilla?

Lilla osutus valituks just hea materjali ja koostisosade poolest. Ma teadsin, et midagi tumedat ma ei soovi, seega jäi silm väga kergesti just selle kanga peal peatuma. Lisaks on mul hetkel suur armastus pastelsete toonide vastu.

Kas tegid teadlikult ka rohkem trenni, et selles outfit’i nii hea välja näha?

Ei teinud otseselt rohkem trenni. Kuna olen üsna liikuv inimene, siis oli juba igapäevane töine kiirus korraliku trenni eest.

Kas kingad ja akessuaarid on enda valitud või kasutasid ka stilisti abi?

Panin terve komplekti ise kokku ja ei kasutanud ühegi stilisti abi. Käisin päris palju poodides ringi tuhlamas, et just neid õigeid lisasid leida. Tundsin, et tahaksin ise seekord oma visiooni ellu viia.

Tegelikkuses oli kingadega nii, et mul oli kleidi alla planeeritud samad jalanõud, millega ka EMA 2018 laval esinesin, kuid need olid väga kõrged. Nii otsustasin panna viimasel hetkel pildistamise jaoks teised kingad. Seega ei olnud see komplekt sada protsenti õige.

Foto: Kalev Lilleorg
Foto: Kalev Lilleorg