Maailm ja maitsed

Maailma kõige vähem külastatud riigid, mis puhkuseks tegelikult väga mõnusad on

Moldova. Foto: Vida Press

Mitte kõik riigid ei köida nii paljusid külastajaid kui Prantsusmaa või maailma kõige turistisõbralikumaks riigis olev Hispaania.

Ent kui otsite rahulikku puhkust, kus teie saatjaks ei oleks turistide hordid, siis on väga hea teada, millised riigid  kõige harvem turistide reisiplaanidesse mahuvad.

Ülevaate neist tegi ajakiri Telegraph. 

  1. Lichtenstein

Piltpostkaardilikult ilus Lichtenstein tuleb puhkust planeerides inimestele haruharve meelde. See on külastatavuselt Euroopa eelviimane riik, kuhu möödunud aastal jõudis ainult 69 000 inimest. Ja see number on lausa 21% kõrgem kui aasta varem! Millest jäävad ilma inimesed, kes sinna ei sõida?

Austria ja Šveitsi vahel asuvas kääbusriigis on imeline loodus, mis peaks meeldima kõigile, kes armastavad mägedes jalutada või sporti teha. Pisikesel riigil on muljetavaldavalt suur kaasaegse kunsti galerii ja väga mõnusad restoranid.
Reisimine sinna on viisavaba ja see on ka üks turvamisemaid riike maailmas. Loe rohkem reisiinfot Lichtensteini kodulehelt.

2. Moldova
Suurepärased veinid ja toit tulevad kohe meelde, aga kes seal tegelikult käinud on? Väga vähesed, selgub numbreid vaadates – möödunud aastal jõudis Moldovasse ainult 121 000 turisti.
Põneva ajalugu ja veel põnevamad veinimajad võiksid aga sisustada elu parima puhkuse – ja ilmselt soodsama hinnaga kui ükskõik kus mujal Euroopas. Kasvõi algtasemel vene keele rääkijatele on see eriti mõnus kant, sest see keel avab seal uksed ka inimeste kodudesse, kus alati ootab sõbralik vastuvõtt.
AirBaltic lendab Moldova pealinna Chisinausse ning rohkem infot sealsete vaatamisväärsuste ja veinimajade külastamise kohta leiad siit.

3. San Marino

Möödunud aastal ainult 60 000 külalist võõrustanud tilluke San Marino on imearmas Itaaliast peaaegu täielikult ümbritsetud riigike, kus on palju toredaid hetki nii ajaloo- kui kunstihuvilistele ja loomulikult ka gurmaanidele.

Kõige lihtsamalt pääseb sinna lennates Itaaliasse Riminisse – see on ainult 40 kilomeetri kaugusel. Kui olete aga plaaninud Rimini kandis rannapuhkuse veeta, ärge jätke kasutamata võimalust see kääbusriik oma külastatud riikide kollektsiooni lisada!

San Marino. Foto: Vida Press

4. Bhutan

Ainult 155 000 turisti pääses sellesse budistlikusse riiki, mille maagiliselt kaunist loodust ja templeid on fotodel imetlenud igaüks.  Bhutan on ka üks maailma õnnelikumate riikide nimekirja tipus olijatest – 90% elanikke on sealse eluga väga rahul.

Bhutani külastamiseks on vajalik viisa ja sealne majutus ja giidid on päris kallid, mis on üks peamistest põhjustest, miks nii vähesed sinna jõudnud on. Loe reisinfot lähemalt siit.

Bhutan. Foto: Vida Press

5. Bangaladesh

Ainult 125 000 turisti selle riigi suurust ja ajalugu arvestades on tõesti hämmastavalt vähe. Maailma kõige tihedama asustusega riiki mahuks tegelikult rohkem turiste, see maa pakub suurepäraseid võimalusi matkamiseks ning seal asub ka UNESCO maailmapärandi nimistus olev Paharpuri tempel.
Riik on üks vaesemaid maailmas, ent kui olete regioonis reisimas – näiteks Indias või Myanmaris – , siis vähemalt pealinnas Dhakas asuvat Eesti juurtega arhitekti Louis Khani loodud parlamendihoonet lihtsalt peab nägema!

Bangaladeshi reisimiseks on vajalik viisa, selle aitavad korraldada suuremad reisibürood või pöörduge otse Kopenhaagenis asuvasse saatkonda.

6. Brunei
Borneo saarel asuvate lopsakate vihmametsadega riigi ebapopulaarsus jääb suureks mõistatuseks. See on turvaline ja põnev paik ennekõike loodusturistile. Ulu Temburongi Rahvuspark on täpselt selline nagu filmid National Geographicu telekanalil – pikad värviliste lintidega ehitud paadid liuglevad mööda jõge läbi vihmametsa, kaldal saatjaks erinevad loomad.

Samal ajal on riik ka silmapaistva islamiarhitektuuri koduks, nii et kõigil arhitektuurihuvilistel tasub kindlasti ka minna.

Loe rohkem Brunei külastamise kohta siit.

7. Belize

Ainult 380 000 turisti  aastas nii imeliste randadega riigis? Belize on üks maadeavastajate ja ajaloolaste poolt enim uuritud riike Kesk-Ameerikas. See on anglo-hispaania-maia kultuuride segunamispaik. Arusaadav, et juba 1500 aastat e.Kr oli see paik asustatud – miks peakski nii kaunis maa tühi olema?

Ehkki lennata on sinna Euroopast kallivõitu ja ümberistumisi tuleb reeglina teha kaks, on see maa igati väärt talvepuhkuse plaanidesse mahutamist.
pealegi, Eesti kodanikud võivad viibida Belizes viisavabalt kuni 30 päeva korraga.

Belize. Foto: Vida Press