Maailm ja maitsed

Meestele keelatud: Soome rannikul muutub üks saar ainult naistele mõeldud puhkuseparadiisiks

Foto on illustratiivne. Foto: Cody Black/Unsplash.com

Helsingist 90-minutilise sõidu kaugusel asuva saare ainult naistele jätmise idee autor on ettevõtja ja elustiiliblogi SuperShe asutaja Kristina Roth, kes tahab selle muuta kõigile maailma naistele heaolu võimaldavaks paigaks, kirjutab ABC News.

SuperShe on eksklusiivne puhkusesaar, mille mõte on ühendada igas vanuses naisi läbi jooga, meditatsiooni, rühmatreeningute, kokkamise ja palju muu. Seda kõike juhib ja omab SuperShe võrgustik, mille eesmärgiks on ühendada naisi, kes loovad ja inspireerivad teisi ning nad ühe laua taha kokku tuua.

SuperShe asutaja ja tegevjuht Kristina Roth ostis 8,4 hektari suuruse saare möödunud aasta septembris iseenda jaoks. Siis aga otsustas ta selle muuta paradiisiks naiste jaoks.

“Nii paljud naised otsivad kohta, kuhu saaks lihtsalt põgeneda,” ütles ta. “Kes lihtsalt tahavad oma joogariided selga panna, käia matkamas ja tutvuda teiste samamoodi tundvate ja mõtlevate vaimustavate naistega.”

Saarel käib praegu ehitustöö ning juba 90 protsenti plaanitavast arendusest on valmis. Saarele kerkib neli majakest, mis igaüks mahutab kümme inimest.

Saarele pääsemine pole siiski ainult raha küsimus. Kõigepealt tuleb saada SuperShe võrgustiku liikmeks – avalduse saab teha nende kodulehel – ning läbida 15-minutiline intervjuuvoor Rothiga Skype’i teel.

“Minu jaoks on SuperShe jaoks sobiva naise definitsioon see, et sa oled sõltumatu naine ja tead, mida tahad,” ütles Roth.

Roth rääkis, et ta on juba saanud tuhandeid avaldusi naistelt üle maailma. Ta plaanib kutsuda mõned VIP-naised saarele prooviperioodiks juunis ning ametlikult avada saare külalistele 1. juulil 2018.