Mood

Moekoer Marsel kannab nii kohalikku käsitööd kui teise ringi rõivaid

Moekoer Marseli meresinise kampsuni kudus perenaine Maris.

Moekoer Marsel on alles hiljaaegu avastanud enda jaoks efektsed ülerõivad – suvel polnud lihtsalt vajadust. Nüüd aga juba uued särtsakad riided Marseli omaniku Maris Toosi sõnul veebist tellitud ja teel.

Nimi, vanus.

Baltic Delight Marsel Baby, sain just – teisel novembril – kaheksakuuseks.

Kui palju sul riideid on?

Hetkel veel vähe, suvel polnud vajadust. Kuna ilmad lähevad nüüd lähevad järjest külmemaks, täieneb ka riidekogu: perenaine ostab järjest rõivaid, samuti koob neid ise.

Marseli tumehall Rukka kampsik on üks esimesi rõivaesemeid, mille omanik talle PetCityst ostis.

Lemmikriideese.

Soe mõnus kampsun. Kuna mu karvkate on õhem, siis külma ilmaga võiks panna ikka midagi selga, et saaks õues jalutada.

Kui tihti sa kannad ehteid?

Hetkel kannab poisilikult lipse, kui tuleb mõni vahvam üritus, kuhu mind kaasa võetakse.

Kus ja kui kaua magad?

Magan suures toas, kus mul on mitu pesa, aga ikkagi eelistan diivanit. See on minusugusele väiksele hea suur. Kuid koolipäevadel on äratus juba pool seitse hommikul, nädalavahetusel saan olla natuke kauem unimüts.

Marseli kollane kilejope on taaskasutusest.

Hommikune (ilu)rituaal.

Kõigepealt üks suur ringutus, et saaks kondid tööle. Seejärel ajab perenaine mind õue pissile, kuigi uksest ilma vaadates pööran vahel otsa ringi, et minna edasi magama. Siis limpsin karvkatte läikele ja pärast rituaale on vaja veel viia perenaisega pisikesed inimesed kooli.

Õhtused (ilu)rituaalid.

Õhtul tegelen hambapesuga tublisti – see on oluline rituaal. Siis on perenaise kaisus olemise aeg, kui ta jõuab diivanile käsitööd tegema või kui mängib lastega.

Kui tihi sa groomingus käid?

Ei käi, kuna minu lühike karvkate ei vaja pügamist.

Hall jope on tellitud Hiinast ja istub seljas valatult. Marise sõnul on uus ägedate rõivaste tellimus juba teele saadetud.

Mis on iluhooldusprotseduuridest su lemmik?

Massaaž! Pole midagi paremat sellest, kui keegi masseerib su tervet kere. Küüntehooldus on selline, et … Noh, tuleb lihtsalt paigal olla ja lasta ära teha. Kui olen väga must, pananakse mind vanni ka.

Lemmiktoit ja -jook.

Lemmikjoogiks on vesi. Toiduks on keedetud kanasüda, aga seda saan ma siis, kui teeme teiste chihuahuadega natuke trenni, et mul oleks motivatsiooni asju õppida. Siis, kui treenin perenaisega näituseks, saan ka head-paremat.

Jaga väärt retsepti!

Kui oleks minu teha, siis sööksin kõike, mida kätte saab, aga siis tekiks vist seedimisega probleeme … Kuid kanasüdame keetmine on lihtne: pane aga vette ja keeda mõnusalt pehmeks. See maitseb nii hästi, et kõik uued trikid saab selgeks.

Marseli riidekapis leidub ka kirevaid aksessuaare.

Kas oled dieeti pidanud?

Ei ole õnneks veel pidanud sellega tegelema, sest pole olnud võimalust üle süüa. Olen täitsa vormis, sest käin perenaisega palju jalutamas.

Moenõuanne inimestele.

Kanna seda, mis oleks mugav, siis ka endal parem liikuda ja hästi tunda end oma riietes.