Mood

Moemaailma superstaarid leinavad Eesti filmis mänginud näitlejatari

Foto: Vida Press

Prantsuse näitlejatar, lauljanna ja stiilikoon Jeanne Moreau, kes on tuntud filmidest nagu “Ohtlikud armusuhted” ja “Jules ja Jim”, suri sellel nädalal 89-aastaselt. Seejuures lõi prantsuse filmilegend kaasa ka Ilmar Raagi linateoses Eestlanna Pariisis”.

Moreau ampluaa on tõesti võimas, muu hulgas on ta avaldanud mitmeid albumeid, kus on laulnud ka koos Frank Sinatraga.

Jeanne Moreau koos Brigitte Bardotiga. (Foto: Vida Press)

Moreau oli magnetiks paljudele disaineritele ja filmitegijatele.  Nõnda on ta kandnud filmides nii Gabrielle Chaneli kui Hubert de Givenchy loomingut.

Näitlejanna jumaldas moodi ja disainerrõivaid, tema suurteks lemmikuteks olid Yves Saint Lauren ja tollane Dior Homme moekunstnik Hedi Slimane, kellelt tellis ka rätsepaülikondi.

Naise surm šokeeris paljusid moetegelasi. Näiteks kirjutas disainer Diane von Furstenberg Moreau surmast kuuldes: “See on tohutu kaotus. Ma kasvasin üles Jeanne Moreaud jumaldades. Ma soovisin olla glamuurne ja sama vaba nagu tema “Jules ja Jim” Catherine’i rollis.”

Ka nukrutses Itaalia moekunstnik Giambattista Valli Instagramis, lisades näitlejatannast pildi ja kaunistades seda mitme-mitme hashtagiga: “#foreverjeanne #forevermylove #lafranceisinyourvoice” (tõlkes: #igavestijeanne #igavestimuarm #prantusmaaonsinuhääles).

Foto: Vida Press

Meigikunstnik Peter Philips postitas pildi piimavannis olevast Moreaust pealkirjaga: “Puhka rahus, Jeanne Moreau #jeannemoreau.”

Modell Caroline de Maigret kirjutas sotsiaalmeedias: “Head aega, Jeanne, aitäh, Jeanne #JeanneMoreau.”

Foto: Vida Press

Märksõnad: